فروشگاه اینترنتی کپسول آتش نشانی

اگر درباره انواع مختلف کپسول آتش نشانی و کاربرد آن اطلاعات لازم را داشته باشید، آن وقت می‌توانید حتی به شکل اینترنتی برای خرید کپسول اقدام کنید. فروشگاه اینترنتی کپسول آتش نشانی یکی از خدمات گروه تولیدی صنعتی تدبیر است که به خریداران امکان می‌دهد تا از هر نقطه ایران، کپسول آتش نشانی ایده آل خود را به شکل غیر حضوری تهیه کنند. در این مطلب فهرست انواع کپسول آتش نشانی را مرور می‌کنیم و همه آن چه را که قبل از خرید اینترنتی کپسول بیوورسال باید بدانید توضیح می‌دهیم.

نکاتی که قبل از خرید اینترنتی کپسول آتش نشانی باید بدانید

کپسول آتش نشانی یک ابزار مهم و حیاتی در تأمین امنیت ساختمان است. در نتیجه هنگام انتخاب و خرید کپسول، باید حساسیت لازم را به خرج داده و مطمئن شوید که کپسولی که انتخاب می‌کنید، می‌تواند در شرایط اضطراری به کمک شما بیاید و جان و اموال افراد ساکن در ساختمان را نجات دهد.

به غیر از قیمت که یک عامل تعیین کننده در انتخاب کپسول محسوب می‌شود، نکات مهم دیگری نیز هستند که چه هنگام خرید اینترنتی و چه خرید حضوری باید آنها را در نظر بگیرید:

·      انتخاب کپسول مناسب

در قسمت فهرست انواع کپسول آتش نشانی در همین مطلب خواهیم دید که کپسول‌های آتش نشانی چقدر متنوع هستند. کپسول‌ها از نظر موادی که برای اطفاء حریق استفاده می‌کنند، نوع آتشسوزی که برای مقابله با آن کارایی دارند و همچنین وزن با یکدیگر متفاوت هستند؛ بنابراین قبل از اینکه از یک فروشگاه اینترنتی کپسول آتش نشانی بخرید، باید مطمئن شوید که کدام نوع خاص از کپسول‌ها برای ساختمان شما مناسب هستند. با مراجعه به مطلب راهنمای خرید کپسول آتش نشانی بیوورسال می‌توانید اطلاعات مفیدی در این مورد به دست بیاورید.

·      معتبر بودن کپسول آتش نشانی

کپسول‌های آتش نشانی متفرقه و غیر معتبر ممکن است قیمت کمتری داشته باشند، اما عملکرد ضعیف آنها در هنگام آتش سوزی می‌تواند باعث به وجود آمدن ضررهای جبران نپذیری به ساکنان ساختمان شود. پس بهتر است هنگام خرید اینترنتی کپسول بیوورسال و سایر برندهای مطرح، از معتبر و استاندارد بودن کپسول مطمئن شوید.

کپسول‌های معتبر توسط نهادهای رسمی مثل سازمان آتش نشانی تائیدیه می‌گیرند و در آزمون‌های مختلف کارایی خود را ثابت می‌کنند. در مطلب کپسول آتش نشانی معتبر می‌توانید با نحوه شناسایی کپسول آتش نشانی معتبر و قابل اعتماد آشنا شوید.

·      مشخصات فنی کپسول

علاوه بر نوع کپسول، مشخصات فنی کپسول مانند جنس بدنه و شلنگ، کیفیت مواد درون کپسول، قدرت پرتاب و سرعت تخلیه از جمله مواردی هستند که کیفیت یک کپسول را نشان می‌دهند. گاهی ممکن است مشاهده کنید که کپسولی با وزن و کلاس آتش سوزی مشابه در دو برند مختلف قیمت متفاوتی دارد. دلیل این تفاوت قیمت به همین مشخصات فنی کپسول‌ها برمی‌گردد.

·      کیفیت خدمات پس از فروش

کپسول آتش نشانی جزو آن دسته از محصولاتی است که خدمات پس از فروش در آن اهمیت زیادی دارد. چرا که بسته به نوع کپسول، شما هر چند ماه یک بار نیاز به شارژ و سرویس کپسول خواهید داشت. در دسترس بودن خدمات پس از فروش و مواد اطفاء حریق با کیفیت برای پر کردن دوباره کپسول، از عواملی است که هنگام خرید کپسول آتش نشانی باید به آن توجه داشت. برندهای معتبر خدمات فروش و شارژ کپسول آتش نشانی را با شرایطی آسان به مشتریان خود ارائه می‌دهند.

فهرست انواع کپسول آتش نشانی

کپسول‌های آتش نشانی را می‌شود بر اساس برند یا وزن طبقه بندی کرد؛ اما یکی از کاربردی‌ترین تقسیم‌بندی‌ها، فهرست انواع کپسول آتش نشانی بر اساس مواد خاموش کننده آنها است. در این جا پنج نوع از رایج‌ترین مواد خاموش کننده را که در کپسول‌های آتش نشانی مورد استفاده قرار می‌گیرند معرفی می‌کنیم:

·      خاموش کننده ABC

پرفروش‌ترین نوع کپسول‌های آتش نشانی، آن‌هایی هستند که از ماده شیمیایی خشک ABC برای اطفاء حریق استفاده می‌کنند. چرا که این مواد برای خاموش کردن سه نوع آتش سوزی که مربوط به جامدات و مایعات اشتعال پذیر و همچنین آتش سوزی بر اثر تجهیزات الکترونیکی می‌شوند کاربرد دارد. در نتیجه این کپسول گزینه مناسبی برای ساختمان‌های مسکونی و اداری محسوب می‌شود.

·      خاموش کننده گاز کربن دی اکسید

خاموش‌ کننده‌های گازی عموماً برای مقابله با آتش سوزی کلاس C، یعنی آتش سوزی بر اثر اختلال تجهیزات الکترونیکی کاربرد دارند. این مواد با محدود کردن اکسیژن باعث خفه شدن آتش می‌شوند. استفاده از کپسول‌های دارای گاز کربن دی اکسید در محیط‌های بسته توصیه نمی‌شود.

·      خاموش کننده کلاس K

کپسول‌های کلاس K به طور اختصاصی برای مقابله با آتش سوزی بر اثر انواع روغن آشپزی طراحی شده‌اند. در نتیجه این کپسول‌ها صرفاً در رستوران‌ها و آشپزخانه‌های صنعتی کاربرد دارند. ویژگی این خاموش کننده این است که از احتراق مجدد روغن داغ شده بر اثر آتش سوزی جلوگیری می‌کند و مانع گسترش آتشسوزی می‌شود.

·      خاموش کننده هالوژنه

یکی دیگر از خاموش کننده‌های چند کاره که برای مقابله با آتش سوزی کلاس B (مایعات)، کلاس C (الکتریکی) و کلاس A (جامدات) کاربرد دارد. البته خاموش‌ کننده‌های هالوژنه سنتی به دلیل آسیب زیادی که برای محیط زیست دارند، در حال منسوخ شدن هستند و جای خود را به مواد دوستدار محیط زیست داده‌اند. مواد اطفاء حریق بیوورسال یکی از این موارد است که از مواد شیمیایی دوستدار محیط زیست استفاده می‌کند که نه تنها آسیبی به محیط زیست نمی‌رساند، بلکه به واسطه استفاده از باکتری‌های مفید باعث تقویت چرخه احیای خاک پس از آتش سوزی می‌شود.

·      خاموش کننده بر پایه آب

خاموش کننده‌های بر پایه آب، معمولاً رنگ کپسول نقره‌ای دارند که آن را از کپسول‌های شیمیایی که رنگ قرمز دارند جدا می‌کند. خاموش کننده بر پایه آب برای خاموش کردن آتش سوزی کلاس A و گاهی اوقات کلاس C کاربرد دارد. این دسته از کپسول‌ها اکثراً در کتابخانه‌ها، مدارس و بیمارستان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

خرید اینترنتی کپسول بیوورسال

کپسول‌ آتش نشانی بیوورسال از مواد اطفاء حریق بیوورسال آلمانی پر شده‌اند که یکی از مدرن‌ترین تکنولوژی‌ها در زمینه اطفاء حریق محسوب می‌شود. این مواد کاملاً دوستدار محیط زیست بوده و هیچ آسیبی به خاک، گیاهان و جانورانی که در معرض مواد بیوورسال قرار می‌گیرند نمی‌رساند.

همچنین مواد بیوورسال برای مقابله با همه کلاس‌های آتش سوزی کاربرد دارند و گزینه‌ مطلوبی برای استفاده در ساختمان‌های مسکونی، اداری، تجاری و صنعتی هستند.

علاوه بر اینها، یکی از مهم‌ترین مزایای خرید کپسول آتش نشانی بیوورسال این است که مواد بیوورسال ماندگاری طولانی دارند و در صورت عدم استفاده از کپسول، بین هر سه تا پنج سال یک بار نیاز به شارژ مجدد خواهند داشت. این در حالی است که سایر مواد اطفاء حریق هر ۱۲ ماه باید شارژ مجدد شوند.

برای مشاهده و خرید اینترنتی کپسول بیوورسال، شما می‌توانید به فروشگاه اینترنتی کپسول آتش نشانی گروه صنعتی تدبیر سر بزنید. لازم به ذکر است که فروش و شارژ کپسول آتش نشانی تنها بخشی از خدمات گروه تدبیر محسوب می‌شوند که در سراسر ایران و حتی کشورهای همجوار به مشتریان ارائه می‌گردند. با خرید از فروشگاه تدبیر تا ده سال مشترک ویژه خدمات پس از فروش خواهید بود و همچنین تا یک سال پس از زمان خرید، گارانتی تعویض کپسول را در اختیار خواهید داشت.

پست قبلی

نکات مهم کارگاه شارژ کپسول آتش نشانی

پست بعدی

نحوه عملکرد کپسول آتش نشانی بیوورسال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید تا پست های مورد نظر خود را ببینید.