عملکرد بیوورسال چگونه است ؟

عملکرد بیوورسال چگونه است ؟

مواد بیوورسال به سرعت در برابر آلودگی های نفتی واکنش نشان می دهند. این مواد با تزریق منابع انرژی قابل مصرف میکروارگانیسم حاضر بر روی سطح مورد نظر، باعث فروپاشی ساختار ماده نفتی می شوند. در انتها، CO2 و H2O خروجی، به عنوان تنها فرآورده های طبیعی فرآیند فروسایی باقی می مانند.

شیوه عملکرد ماده بیوورسال

شیوه عملکرد ماده بیوورسال به شرح زیر است: 

اکوسیستم دست نخورده: یک اکوسیستم دست نخورده، اکوسیستمی است که شامل تمامی میکروارگانیسم هایی می شود که در یک رابطه متقابل با محیط خود قرار دارند و با نقش منحصر به فرد خود در راستای حفظ تعادل ریست محیطی تلاش می کنند.

آلودگی ناشی از مواد نفتی موجب اختلال در ساختار زیستی می‌گردد: نفت، روغن و دیگر آلاینده های مربوطه با اثرگذاری منفی گسترده، تعادل زیست محیطی ساختار آب و خاک را دچار خلل می کند.

چرخه تجدید حیات طبیعی به تعویق می‌افتد: با وجود آنکه تجدید حیات طبیعی در صورت عدم استفاده از ماده بیورسال هم اتفاق می‌افتد اما با صرف زمان طولانی تر و خسارات زیست محیطی.

مصرف مواد ضد آلاینده: فناوری بیوورسال با استفاده از بسط دادن سطح آلودگی نفتی، باعث سرعت بخشیدن به عمل تجدید حیات زیست محیطی می شود. این مواد، با پوشش دهی همزمان و کامل ذرات مواد نفتی، توان چسبندگی آن ها، جهت انباشت بر روی سطح جامد را متوقف می کنند. برخی از مواد فعال کننده سطحی ویژه، ذراتی نفتی را تولید می کنند که به راحتی می توان از آن برای مصارف زیست محیطی بهره برد.

تبادل اکسیژن از سر گرفته می شود: در این مرحله ساختار لکه های نفتی که سطح وسیعی را پوشش می دهند، دچار اختلال شده و امکان تبادل اکسیژن طبیعی، فراهم می شود. در این حالت جانوران و گیاهان نیز می توانند به حیات خود ادامه دهند.

 فروپاشی بیولوژیکی آغاز می شود: محصولات بیوورسال شامل مواد محرک و مواد فعال نباتی می باشند که بهترین شرایط ممکن برای ادامه حیات میکروارگانیسم موجود را فراهم می سازد که خود منجر به تسریع در رشد و تکامل جانداران می شود.

فروسایش اتفاق می افتد: دو عامل مهم در فرآیند فروسایی، تاثیرات متقابل بین سطح بسط داده شده آلاینده و رشد فزاینده و همزمان میکروارگانیسم ها است. تسریع فرآیند فروسایی آلاینده: تجدید حیات طبیعی در ناحیه آلوده شده با استفاده از عوامل نام برده، به شکل قابل توجهی تسریع پیدا می کند و تعادل زیست محیطی به سرعت بازیابی و ترمیم می شود.

بازیابی و ترمیم اکوسیستم: فناوری بیوورسال بلافاصله در جهت ترمیم و بازسازی اکوسیستم در معرض نابودی اقدام می کند.

نتیجه گیری

در این مطلب شما را با نحوه عملکرد ماده بیوورسال در کپسول آتش نشانی بیوورسال آشنا کردیم. کپسول بیوورسال بهترین خاموش کننده اطفا حریق است. برای ایمنی در منزل و محل کار  همیشه بهترین ها را انتخاب کنید. برای سفارش این کپسول بی نظیر همین حالا با شماره های دررج شده در سایت تماس بگیرید.

سوالات متداول عملکرد بیوورسال

چرا کپسول بیورسال عملکردی بهتر نسبت به سایر خاموش کننده ها دارد؟

کپسول بیوورسال تدبیر با تکنولوژی فوق مدرن آلمان طراحی و ساخته شده است و عملکرد عالی آن مربوط به ماده اطفایی این کپسول است.

بیوورسال اصل  را چگونه از روی کپی تشخیص دهیم؟

بیوورسال اصل را ازز روی رنگ محصول و مشخصات آن می توانید تشخیص دهید. برای راهنمایی بهتر به خود سایت مراجعه کنید.