چرا از کپسول بیوورسال استفاده کنیم؟

مزایای استفاده از روش اطفا حر‌یق بیو‌ورسال

کپسول بیوورسال نوعی از کپسول های آتش نشانی است که برای اطفا حریق تمامی گروه های آتش بجز برق استفاده می شود. اسم این کپسول را حتما زیاد شنیده اید و اگر دنبال یک کپسول مناسب برای محل کار یا زندگی خود هستید حتما لازم است با مزایا و کاربرد این کپسول بیشتر آشنا شوید.

 مزایای استفاده از روش اطفا حر‌یق بیو‌ورسال

ماده اطفا حریق بیوورسال یکی از بهترین مواد اطفا حریق در دنیا به‌شمار می‌آید. این امر به علت وجود مزایای بسیار این ماده اطفا حریق است. برای مثال ماده بیوورسال اثربخشی بسیار بالایی در برابر انواع کلاس‌های آتش‌سوزی مانند کلاس A، B، C و F دارد و به همین خاطر از مواد محبوب میان آتش‌نشانان به‌شمار می‌آید. در ادامه با مزایای استفاده از ماده اطفا حر‌یق بیو‌ورسال آشنا می‌شویم.

بیشتر بخوانید: بیوورسال چیست؟

اثربخشی بسیار بالا در برابر انواع کلاس‌های آتش‌سوزی

یک روش خوب و کارآمد اطفا حریق باید در برابر انواع کلاس‌های آتش‌سوزی اثربخشی مناسبی داشته باشد. ماده اطفا حریق بیوورسال در برابر انواع کلاس‌های A، B، C و F آتش‌سوزی اثربخشی بسیار خوبی دارد و می‌تواند به‌راحتی با استفاده از ویژگی‌های خود، این آتش‌سوزی‌ها را از بین ببرد.

کلاس آتش‌سوزی A شامل انواع آتش‌سوزی‌های مبتنی بر کربن مانند چوب و کاغذ است. همچنین باید اشاره کرد که آتش‌سوزی کلاس B شامل آتش‌سوزی‌های مایعات قابل اشتعال مانند آتش‌سوزی بنزین و نفت می‌باشد. کلاس C آتش‌سوزی نیز مبتنی بر آتش‌سوزی‌های گازهای قابل اشتعال مانند بوتان و متان است.اثربخشی در برابر انواع کلاس‌های آتش‌سوزی برای ماموران آتش‌نشانی اهمیت بسیار زیادی دارد.

هزینه بسیار مناسب ماده اطفا حریق بیوورسال

هزینه یکی از مهم‌ترین مولفه‌ها در استفاده از مواد اطفا حریق است. از آن‌جایی که باید از این مواد در موارد مختلف و زیادی استفاده شود، هزینه ریکاوری و شارژ آن‌ها باید مناسب باشد. یکی از اصلی‌ترین مزایای ماده اطفا حریق بیوورسال، هزینه بسیار مناسب جایگزینی آن است.

در نظر بسیاری از افراد، ماده اطفا حر‌یق بیو‌ورسال بهینه ترین ماده اطفا حریق دنیا می‌باشد زیرا ضریب مصرف مواد بیوورسال در اطفا حریق نسبت به سایر مواد اطفایی بسیار پایین تر است.

ایمنی بالای ماده اطفا حریق بیوورسال برای آتش‌نشانان

آتش‌نشانان باید از موادی استفاده کنند که در هر شرایطی امنیت آن‌ها را تامین کند. ماده اطفا حریق بیوورسال به علت اثربخشی بالا در برابر انواع کلاس‌های آتش‌سوزی، ایمنی بالایی برای آتش‌نشانان فراهم می‌آورد و این افراد می‌توانند باقدرت به مقابله با آتش‌سوزی‌ها بپردازند.

باید اشاره کرد که به علت قابلیت کاهش حرارت آتش توسط مواد بیوورسال، استفاده از این مواد خطر گرمازدگی برای آتش‌نشانان را نیز کاهش می‌دهد. شرکت تدبیر تنها  دارنده مواد بیوورسال در کشور است و شما می‌توانید کپسول های اطفا حر‌یق بیو‌ورسال را از این مجموعه تهیه کنید.

احتمال بالای نجات جان افراد به علت اثربخشی بالا

طبیعی است در زمانی که اثربخشی مواد اطفا حریق بالا باشد، آتش‌سوزی بهتر کنترل می‌شود و در نتیجه افراد بیشتری نجات پیدا می‌کنند. ماده اطفا حریق بیوورسال یکی از کارآمدترین مواد اطفا حریق در دنیا است که به علت اثربخشی بالای آن، استفاده از آن می‌تواند باعث نجات جان بسیاری از افراد در آتش‌سوزی‌ها شود. همچنین باید اشاره کرد که استفاده از مواد بیوورسال باعث نجات جان بسیاری از آتش‌نشانان نیز می‌شود.

بی‌ضرر بودن برای پوست و بدن انسان

از آن‌جایی که از مواد اطفا حریق در منازل مسکونی نیز استفاده می‌شود، این مواد نباید برای پوست و بدن انسان مضر باشند. بسیاری از مواد به‌کاررفته در مواد اطفا حریق سمی بوده و می‌توانند به بدن و پوست افراد آسیب‌هایی شدید بزنند. ماده اطفا حریق بیوورسال برای پوست و بدن انسان کاملا بی‌ضرر است و افراد می‌توانند از آن با خیالی راحت استفاده کنند.

عوارض مواد به‌کاررفته در مواد اطفا حریق می‌تواند بسیار دردناک و زجرآور باشد. به همین علت پیشنهاد می‌کنیم از مواد غیرسمی برای مواد اطفا حریق خود استفاده کنید. آتش‌نشانان نیز با استفاده از ماده اطفا حر‌یق بیو‌ورسال می‌توانند بدون نگرانی از بابت آسیب به پوست و بدن خود، به ماموریت بروند و جان افراد بسیاری را نجات دهند.

سوالات متداول کپسول بیوورسال تدبیر

چرا کپسول بیوورسال تدبیر بهترین خاموش کننده است؟

کپسول آتش نشانی بیوورسال قدرت بالایی در اطفا حریق دارد و برای انواع کلاس آتش مناسب است به همین دلیل جزو پرفروش ترین و بهترین خاموش کننده های آتش است.

مزیت کپسول بیوورسال نسبت به سایر خاموش کننده ها چیست؟

کپسول بیوورسال تدبیر برخلاف سایر کپسول های آتش نشانی برای انسان غیر سمی است و برای انواع کلاس آتش کاربرد دارد. پسماند آن برای مواد و وسایل خورندگی ندارد.

پست قبلی

بیوورسال چیست؟

پست بعدی

بهترین کپسول آتش نشانی برای منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید تا پست های مورد نظر خود را ببینید.