سیستم اطفا حریق آیروسل

صفحه اصلیسیستم اطفا حریق آیروسل

خاموش کننده ی آیروسل تدبیر

استفاده از گاز هالون در سیستم‌های اطفا حریق، از سال 1990، به دلیل اثرات سوء آن بر محیط زیست، ممنوع اعلام شد. به این ترتیب، تکنولوژی جدید دنیای ایمنی، آیروسل را به عنوان بهترین جایگزین گاز هالون معرفی کرده است. سیستم اطفا حریق آیروسل، تقریبا مشابه سیستم اطفا گازی است؛ با این تفاوت که در مواد آیروسل در داخل سیلندرهای بدون فشار (ژنراتور آیروسل) نگهداری می‌شوند.

سیستم اطفا حریق آیروسل، به دو روش شیمیایی و الکتریکی فعال می‌شود. پس از فعال شدن ژنراتور سیستم اطفا حریق آیروسل،  گاز آیروسل به سرعت در فضا پخش شده و آتش را مهار می‌کند.

سیستم اطفا حریق آیروسل، با پخش کردن ذرات گازی آیروسل در فضا، واکنش زنجیره‌ای آتش را مهار می‌کند. همچنین معلق شدن و ماندگاری ذرات آیروسل در فضا، مانع از برگشت حریق و آتش سوزی دوباره می‎‌شود.

خاموش کننده آتش گاز آیروسل (Aerosel) در اطفای آتش در درجه اول واکنش زنجیره شیمیایی آتش را می شکند؛ این در حالیست که سطح گسترده ذرات آیروسل رادیکال های آزاد همچون کربن، هیدروژن و هیدروکسید ها را به سطح کشانده و سوخت را به خود جذب می کند.

سیستم اطفا حریق آیروسل چیست؟

برای کنترل و مهار آتش‌سوزی محصولات بسیاری در بازار وجود دارد که خاموش‌ کننده آیروسل یکی از کاربردی‌ترین و بهترین آنها به شمار می‌آید. این خاموش کننده از ترکیب مواد گازی و ذرات ریز تشکیل شده است که می‌توان آن را یکی از انواع خاص سیستم‌های مهارکننده آتش دانست؛ به عبارت دیگر این خاموش کننده برای مهار شعله‌های آتش زنجیره‌ای از ذرات گازی و مواد جامد را ایجاد می‌کند.

با توجه به اینکه 3 عامل اصلی اکسیژن، گرما و سوخت باعث شعله‌ور شدن آتش می‌شود، این سیستم با از بین بردن عامل گرما به مهار شعله‌های آتش کمک می‌کند.

مزایای آیروسل تدبیر

 •  بدون نیاز به صرف هزینه نگهداری سالانه
 • نصب و راه اندازی آسان
 • عدم نیاز به لوله کشی و تبعات نشتی
 • صرفه اقتصادی و عمر بالای 15 سال
 • مهار آتش گروه‌های ABCEF

کاربرد آیروسل تدبیر

مناسب برای استفاده در:

 • اطفا حریق کارخانجات
 • اطفا حریق دیتاسنترها
 • صنایع برق و پالایشگاه‌ها
 • صنایع نظامی
 • و ...

قیمت و خرید سیستم اطفا حریق آیروسل تدبیر

سیستم اطفا حریق آیروسل تدبیر، بهترین و باکیفیت‌ترین سیستم مهار آتش در ایران است. آیروسل تدبیر در دو نوع دستی و اتوماتیک مناسب برای استفاده در تمامی صنایع، تولید شده است. قیمت آیروسل، تحت تاثیر عواملی چون برند تولید کننده، کیفیت مواد بکار رفته و ... قرار دارد. بنابراین بهتر است قبل از خرید آیروسل، از کیفیت آن اطمینان حاصل کنید. برای استعلام قیمت و خرید آیروسل تدبیر، بهترین آیروسل ایران، با شماره 09058950324 تماس بگیرید.

عملکرد سیستم اطفا حریق آیروسل

عمکلرد سیستم های اطفای حریق برای حفظ امنیت در بسیاری از محیط ها بسیار حائز اهمیت است. با وجود این، استفاده از مواد شیمیایی معمولا مورد نیاز برای اطفای حریق، ممکن است باعث ایجاد آلودگی و تهدید بهداشتی شود. به همین دلیل، انواع مختلفی از سیستم های اطفای حریق به منظور کاهش این خطرات توسعه داده شده اند، که از جمله آنها سیستم اطفای حریق آیروسل است.

سیستم اطفای حریق آیروسل یکی از پیشرفته ترین سیستم های اطفای حریق در دسترس است که برای محیط های حساس و یا با مواد قابل اشتعال خطرناک، به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. آیروسل، یک گاز بی رنگ است که توسط دستگاههای اطفای حریق به صورت مستقیم به محل حادثه انتقال می یابد. با عمکلردی شبیه به فوم شیمیایی، آیروسل با تغییر فشار به شکل یک بخار نازک تبدیل می شود که می تواند فضای حریقی را پوشش دهد و برای خاموشی آتش به کار رود.

استفاده از سیستم اطفای حریق آیروسل دارای برخی مزایای زیر است :

 • کاهش خطر آلودگی محیطی، زیستی و تهدید بهداشتی
 • عملکرد سریع و پیشگیرانه برای خاموشی حریق
 • کاهش خسارت به ساختمان و اموال در پی حریق

طراحی سیستم اطفا حریق آیروسل

در طراحی سیستم اطفا حریق آیروسل باید به نکات و جزئیات آن دقت کرد ، از مهمترین نکات دقت در میزان تراکم ذرات پخش شده در اطراف شعله است که باید به گونه ای باشد که عامل اطفا حریق سریع تر برای اطفا، شعله را پوشش دهد. بنابراین در طراحی سیستم اطفا حریق آیروسل نزدیکی به مواد احتراق و نوع سوخت مهم است.

موارد مهم در طراحی سیستم اطفا حریق آیروسل

مواردی که در طراحی سیستم اطفا حریق آیروسل اهمیت دارد شامل موارد زیر است :

سایز سیلندر : سایز سیلندرهای آیروسل باید به گونه ای باشد که گاز بعد از تخلیه و قبل از برخورد با زمین فرصت سرد شدن و تبدیل به گاز و غبار را داشته باشد.

زمان : آیروسل باید حداقل در عرض 10 دقیقه در محیط پخش شود تا موجب اطفا حریق و مانع از شعله ور شدن مجدد آن شود.

فاصله سیلندر از تجهیزات : گاز خارج شده از سیلندرهای آیروسل داغ است و فاصله آن باید به اندازه ای باشد که این گاز نسبتا سرد شود.

برندهای مطرح سیستم اطفا حریق آیروسل

یک برند خوب با کیفیت که رضایت همه را جلب کرده است برند سیستم اطفا حریق آیروسل تدبیر می باشد که دارای کاربردها و مزایای بسیاری ست. آیروسل توانایی اطفا تمامی کلاسهای آتش را دارد و نصب و راه اندازی آن آسان است و از همه مهمتر در کمترین زمان و بدون آسیب زدن به مواد و اشیا موجب اطفا حریق می شود.

تاییدیه های سیستم آیروسل

سیستم اطفا حریق آیروسل یک جایگزین مناسب برای گاز هالون است. این سیستم دارای استاندارد ملی و تاییدیه سازمان آتش نشانی ست.

شرکت تولیدی تدبیر پیشگام در تولید سیستم های آیروسل

خاموش کننده آیروسل یکی از کاربردی ترین سیستم های اطفا حریق به شمار می آید. بهتر است این سیستم را از شرکت های معتبر و پس از تحقیقات لازم درباره ی استانداردهای جهانی تهیه کنید.

شرکت تدبیر یکی از شرکت های معتبر بوده که در زمینه تولید انواع خاموش کننده ها و محصولات مانند سیستم اتوماتیک آیروسل با برند آتا و تدبیر فعالیت دارد. از سوی دیگر این شرکت یکی از با کیفیت ترین ژنراتورهای آیروسل داخلی را تولید کرده و به بازار عرضه می کند.

ناگفته نماند که برای دسترسی راحت مشتریان به کالاهای با کیفیت این شرکت، در سراسر کشور ایران نمایندگی های این شرکت در حال فعالیت هستند که با خیالی راحت می توانید محصولات مورد نظر خود را خریداری نمایید.

از سوی دیگر با توجه به کیفیت بالای محصولات این شرکت ؛ انواع خاموش کننده ها و ابزارهای شرکت تدبیر به کشورهای همجوار مانند عراق، آذربایجان و کشورهای همجوار اقلیم کردستان ارسال می شود.

ناگفته نماند که با مراجعه به سایت این شرکت امکان خرید غیرحضوری و آنلاین نیز برای مشتریان وجود دارد.

سوالات متداول آیروسل

سیستم اطفا حریق آیروسل یک سیستم تشکیل شده از گاز است که به هنگام مهار و اطفا آتش به صورت ذرات ریز جامد 10 میکرومتری و گازی خارج می شود.

سیستم اطفا حریق آیروسل به دلیل قدرت بالا در اطفا حریق و مناسب برای همه کلاس های آتش کاربرد وسیعی در صنایع مختلف دارد.

از مزایای آیروسل می توان به نصب آسان و طول عمر بالا و همچنین قدرت بالا در اطفا و عدم برگشت پذیری آن اشاره کرد.

شروع به تایپ کنید تا پست های مورد نظر خود را ببینید.