سیستم اطفا حریق آیروسل تدبیر

سیستم اطفا حریق آیروسل تدبیر نسل جدیدی از سیستم‌های اطفا حریق آیروسل با بهره‌گیری از فناوری منحصربه‌فرد بوده که به بازار ایران و منطقه معرفی شده است. نسل قبلی سیستم اطفا حریق آیروسل دارای برخی مشکلات بود که چنین ایراداتی دیگر در سیستم اطفا حریق آیروسل تدبیر به چشم نمی‌خورند. به لطف استفاده از فناوری جدید در سیستم اطفا حریق آیروسل تدبیر، دیگر شاهد مشکلاتی چون حرارت بالای گاز خروجی، رسوب و پسماند مواد آیروسل و احتمال وارد شدن صدمات به افراد حاضر در صحنه نیستیم.

گروه تولیدی و صنعتی تدبیر با بیش از دو دهه سابقه درخشان همواره در تلاش بوده است تا بهترین کیفیت را به مشتریان ارائه دهد. از همین رو، این مجموعه با بهره‌گیری از متخصصان این حوزه، به کاوش و بررسی تمامی ایرادات و نواقص نسل قبلی سیستم اطفا حریق آیروسل پرداخته و در صدد رفع این مشکلات برآمده است. سیستم اطفا حریق آیروسل تولیدی شرکت تدبیر به عنوان یک نمونه کامل و بدون نقص از سیستم اطفا حریق آیروسل در داخل کشور و منطقه شناخته می‌شود. سیستم اطفا حریق آیروسل تدبیر به عنوان بهترین نمونه ایرانی در نوع خود است که امنیت شما و عزیزانتان را تأمین می‌کند. برای خرید و دریافت مشاوره رایگان، کافیست که با ما تماس بگیرید.

مزایای آیروسل

  • سرعت انتشار و قدرت بالا در اطفا حریق
  • موثر برای گروه های آتش A, B, C, E, F
  • نصب و راه اندازی آسان و بدون هزینه نگهداری سالانه
  • عدم نیاز به لوله کشی، مخازن و انبارهای مخازن

مزایای آیروسل تدبیر

  • عمر بالای 15 سال و مقرون به صرفه از لحاظ اقتصادی
  • قابلیت اطفا خودکار، موضعی و پوشش کامل آتش
  • مواد آیروسل غیرسمی و دوستدار محیط زیست
  • آسیب نرساندن به لایه اوزون
  • عدم تشدید سرعت پدیده گرمایش جهانی

کاربرد سیستم اطفا حریق آیروسل تدبیر

سیستم اطفا حریق آیروسل تدبیر از آنجایی که سرعت و قدرت بالایی در مهار آتش دارد، برای استفاده در صنایع مختلف اعم از حساس و غیرحساس گزینه مناسبی است. سرعت بالای این سیستم در اطفای حریق باعث جلوگیری از پیشروی و گسترش آتش خواهد شد. این امر به نوبه خود از بروز صدمات و خسارات جدی پیشگیری می‌کند. چنانکه اشاره شد، سیستم اطفا حریق آیروسل در صنایع و حوزه‌های مختلف به کار گرفته می‌شود که از آن جمله می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

صنایع نظامی

مراکز مخابراتی و دیتاسنتر

پالایشگاه و پتروشیمی ها

کارخانجات صنعتی

صنایع برق و نیروگاه ها

ساختمانهای تجاری و مسکونی

صنعت حمل و نقل

عملکرد سیستم اطفا حریق آیروسل

سیستم اطفا حریق آیروسل به یک سیستم چند فازی اطلاق می‌شود که متشکل از ذرات پراکنده و کوچک‌تر از اندازه 10 میکرون است. این ذرات به صورت قرص‌های فشرده در داخل سیستم اطفا حریق آیروسل تعبیه می‌شوند. چنانچه آتش‌سوزی اتفاق بیافتد، این قرص‌های فشرده موجود در سیستم فعال می‌شوند و در نهایت، به واسطه واکنش اکسیداسیون، به یک ابر مه چند فازی تبدیل می‌شوند. شبکه‌ای که در سمت خروجی سیستم قرار گرفته است، به صورت تدریجی ماده خاموش‌کننده آیروسل را در محیط پخش می‌کند.

مواد آیروسل در داخل سیلندرهای بدون فشار نگهداری می‌شوند که به ژنراتورهای آیروسل معروف هستند. فعال‌سازی مواد آیروسل به دو شکل شیمیایی و الکتریکی انجام می‌شود. ذرات آیروسل که به صورت متراکم و متشکل از کربنات پتاسیم، بخار آب، نیتروژن و کربن دی اکسید مبتنی بر پتاسیم هستند، به شکل گاز در محیط انتشار پیدا می‌کنند. در اثر برخورد ذرات گاز آیروسل با شعله‌های آتش و ایجاد واکنش، رادیکال‌های آزاد پتاسیم تولید می‌شوند.

در وهله بعدی، این رادیکال‌های آزاد پتاسیم با هیدروکسیل‌های آزاد شعله آتش برخورد کرده و واکنش نشان می‌دهند. در نتیجه این واکنش شیمیایی، ترکیب پایداری به نام پتاسیم هیدروکسید تولید می‌شود. به این ترتیب، گاز آیروسل بدون اینکه اکسیژن محیط را کاهش دهد و تنها از طریق قطع واکنش زنجیره‌ای آتش، عمل اطفای آتش‌سوزی را انجام می‌دهد.

خرید سیستم اطفا حریق آیروسل تدبیر

گروه صنعتی و تولیدی تدبیر، به عنوان یک شرکت فعال و پیشرو در عرصه ایمنی و آتش‌نشانی، نسل جدیدی از سیستم‌های اطفا حریق آیروسل را در داخل کشور طراحی و تولید کرده است. همانطور که گفته شد، از یک فناوری منحصربه‌‌فرد در تولید سیستم اطفا حریق آیروسل تدبیر استفاده شده است که آن را از سایر سیستم‌های موجود در بازار متمایز می‌کند. چنانچه شما نیز جزو کسانی هستید که به دنبال راهکاری برای افزایش ایمنی محل کار یا زندگی خود در مقابل آتش‌سوزی می‌گردید، سیستم اطفا حریق آیروسل تدبیر یک گزینه عالی خواهد بود. جهت خرید و دریافت مشاوره رایگان، کافیست که با ما تماس بگیرید تا کارشناسان تدبیر شما را در انتخاب محصول مناسب یاری رسانند.

سؤالات متداول

سیستم اطفا حریق آیروسل چیست؟
سیستم اطفا حریق آیروسل یک سیستم گازی است که با اتکا به ذرات گازی فشرده و با استفاده از یک ماده خاموش‌کننده تغلیظ‌شده، به واسطه روشی مبتکرانه، عملیات اطفا را با سرعت بالا انجام می‌دهد.
سیستم اطفا حریق آیروسل برای اطفای کدام گروه‌های آتش‌سوزی مؤثر است؟
از سیستم اطفا حریق آیروسل می‌توان برای خاموش کردن آتش‌سوزی‌های دسته A، B، C، E و F استفاده کرد.
سیستم اطفا حریق آیروسل در چه ظرفیت‌هایی وجود دارد؟
سیستم آیروسل در ظرفیت‌های 200، 500، 1000، 2000، 4000، 5000 و 6000 گرمی به بازار عرضه می‌شود.
سیستم اطفا حریق آیروسل تدبیر چه مزایایی دارد؟
از مزایای سیستم آیروسل تدبیر می‌توان طول عمر 15 ساله، قابلیت اطفا خودکار، پوشش موضعی و کامل آتش، غیرسمی و دوستدار محیط زیست بودن، آسیب نرساندن به لایه اوزون و عدم تشدید گرمایش جهانی را نام برد.