خاموش کننده بیوورسال

بیوورسال چیست؟

گروه تولیدی صنعتی تدبیر

نمایندگی انحصاری بیوورسال آلمان در ایران

ماده بیوورسال

بیوورسال نام ماده ای است برای محصولاتی که تنوع گسترده ای از ابزارهای اطفای حریق و پاکسازی را شامل می شود. خاموش کننده بیوورسال به صورت قابل توجهی، فرآیند فروسایی ناشی از نشت مواد نفتی را سرعت می بخشد.
مواد استفاده شده در محصولات بیوورسال آلمان ، دارای فعال کننده های زیستی هستند که به عنوان کاتالیزور عمل می کنند. این مواد علاوه بر اینکه باعث حذف آسیب های زیست محیطی می شوند، هیچگونه ضرری به محیط زیست وارد نمی کنند.
تنوع محصولات بیوورسال، جایگزینی با کیفیت و اقتصادی، در حوزه اطفای حریق و پاکسازی نشت مواد نفتی و روغنی است. گروه محصولات بیوورسل در دسته بندی های زیر معرفی شده اند:

  • QF، FW، HC: اطفای حریق- حفاظت محیط زیست
  • MANTEQ: پاک کننده دستی- پاکسازی در فشار بالا- پاکسازی قطعات
  • SOILTEQ، AQUATEQ: زیست پالایش خاک و منابع آب- پالایش آلودگی های نفتی
  • TWIN REACTOR، BIOREAKTOR: پالایش بیولوژیکی آب های صنعتی
خاموش کننده بیوورسال

معرفی Bioversal QF

محصولات اطفای حریق Bioversal QF، دارای گواهینامه های بین المللی برای اطفای آتش سوزی های رده A و B با ارزش افزوده اکولوژیکی، جهت مقابله با آلودگی های مواد نفتی هستند. ویژگی های خنک سازی این محصول، با هدف حفاظت از زندگی انسان، حفظ ساختار سازه و فرونشاندن دود حاصل از حریق، کمک چشم گیری کرده است. همچنین این محصول از جریان گازهای اشتعال زا و سمی جلوگیری می کند.

محصولات اطفای حریق Bioversal QF سازگار با پوست بدن هستند. علاوه بر آن، استفاده درست و صحیح از این محصولات جهت اطفای حریق، باعث حفاظت از محیط زیست و رعایت استانداردهای زیست محیطی می شود.

در صورت استفاده صحیح، محصولات اطفای حریق Bioversal QF به دلیل کاهش و حتی جلوگیری از خسارت های احتمالی حاصل از آلاینده ها، با حفظ کیفیت آب، از زیستگاه گیاهان، حیوانات و میکروارگانیسم حاضر، حفاظت می کند. همچنین باعث تعادل طبیعی و زیست محیطی آب و گیاهان می شود. این محصول بسیار مناسب برای مصارف بیرونی است.

محصولات اطفای حریق Bioversal QF مناسب و بی ضرر برای محیط زیست هستند و امکان پیشگیری و جلوگیری از خطرات آتش سوزی یا انفجار در طول فعالیت های کاری با دمای بالا (با استفاده از پوشش فومی محافظ محیط) را فراهم می سازند.

ویژگی های Bioversal QF:

– ایمن از لحاظ حساسیت پوستی
– PH خنثی جهت جلوگیری از خورندگی
– دارای گواهینامه های بین المللی DIN 14772-2/ UL-162، EN1568-3/ GOST، ICAO level B

معرفی Bioversal FW:

محصولات پاکسازی Bioversal FW، برای مدیریت زیست محیطی و بهره وری جهت از بین بردن پسماندهای مواد نفتی و روغن بر روی سطوح جاده ها، مشکلات مواد نفتی بر روی زمین و لکه های نفتی بر روی رودخانه ها و منابع آبی است.
استفاده درست و صحیح از محصولات پاکسازی Bioversal FW، از هر گونه خطر لغزندگی حاصل از پسماندهای مواد نفتی و روغنی جلوگیری می کنند. همچنین باعث حفاظت از سطوح مانند باندها و گذرگاه های آسفالتی می شود.
با توجه به اینکه پاکسازی و یا انسداد روزنه ها از مواد نفتی و روغنی که بر روی سطوح مسیرهای حمل و نقلی هستند، باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی می شوند، محصولات پاکسازی Bioversal FW تمامی روزنه های موجود بر روی سطوح را با اطمینان کامل پاکسازی می کند. با استفاده از Bioversal FW و مواد پوششی سازگار با محیط زیست موجود در آن، می توان به سرعت اقدامات ترمیمی لازم را انجام داد که این خود نیز با استفاده از گواهینامه دفتر سنجش مواد راین وستفالیای شمالی به تایید رسیده است. شایان ذکر است محصولات پاکسازی Bioversal FW بلافاصله خطرات مربوط به آتش سوزی و انفجار را کاهش می دهند.
فعال کننده زیستی موجود در محصولات Bioversal FW موجب تسریع فرآیند فروسایی زیست محیطی در پسماندهای ناشی از مواد نفتی می شود. به دلیل راحتی در کاربرد بیوورسال ، شرایط محیطی بهبود یافته و فرآیند نفت زدایی سطوح مورد نظر در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد. بنابراین زمان پاکسازی و ترمیم زیست محیطی کاهش پیدا کرده و سطح آلوده شده در سریع ترین زمان به حالت اولیه خود باز می گردد.

از مزیت های کاربرد بیوورسال FW، امکان استفاده از آن تحت شرایط بارانی است.

خاموش کننده بیوورسال
بیوورسال

معرفی Bioversal HC:

محصولات پاکسازی Bioversal HC، محصولاتی با صرفه اقتصادی بالا هستند. این مواد جهت پاکسازی مشکلات مواد نفتی در محیط و همچنین جلوگیری مستقیم از آسیب های زیست محیطی ناشی از نشت مواد نفتی در رودخانه ها، سواحل و منابع آبی، تولید شده است.
Bioversal HC با پوشش دهی کامل ذرات مواد نفتی، از ته نشین شدن آن ها بر روی خطوط ساحلی، سواحل، سنگ ها و گیاهان و حیوانات جلوگیری می کند.
از Bioversal HC می توان جهت پاکسازی آسان کانال های آبی و دیگر سازه های آبی نیز استفاده کرد. این محصولات دارای PH خنثی هستند و از لحاظ حساسیت پوستی کاملا ایمن می باشند.
در صورت استفاده از Bioversal HC، مخلوطی از آب، موان نفتی و بیوورسال بر روی سطح آب باقی می ماند. فعال کننده زیستی موجود در Bioversal HC، موجب سریع تر شدن فعالیت فروسایی پسماندهای باقیمانده مواد نفتی شده و در نهایت CO2 و H2O به عنوان فرآورده های طبیعی این فرآیند، وارد چرخه ی محیط زیست می شوند. در نتیجه آسیب های بالقوه ناشی از مواد نفتی به صورت جالب توجهی کاهش پیدا می کنند. همچنین شرایط را جهت تقویت بازگشت گیاهان و حیوانات به وضعیت طبیعی زیست محیطی خود تسهیل می نمایند.

معرفی TWIN REACTOR MBR300A :

ریکتور دوقلوی بیوورسال، سیستمی با فرآیند یکپارچه و فشرده است که جهت فورسایی آلودگی های نفتی در آب های واحدهای صنعتی در حجم بالا به کار می رود. زمان اندک مورد نیاز جهت شروع و عملیاتی شدن این سیستم، قابلیت اطمینان به آن را مشخص می کند.
مکانیسم عملیاتی مرتبط با محصولات پاکسازی مواد نفتی بیوورسال، عامل مهم در ابداع این سیستم در زمینه پاکسازی آب های زائد و آب های مورد استفاده در صنایع است که نتایج بی نظیری از عملیات پاکسازی بیولوژیکی آب های صنتعی آلوده با آلاینده هایی همچون مواد نفتی، چربی، سوخت ماشین آلات، هیدروکربن های آروماتیک چند حلقه ای (PAH) و روغن های اسکارل (PCB) را نشان می دهد.
سیستم دوقلوی بیوورسال می تواند در جریانی به میزان ۰/۳ مترمکعب الی ۲۰ متر مکعب مورد استفاده قرار گیرد. سازه فشرده آن، بدون نیاز به دستگاه های کمکی متفرقه، فضای کوچکی را اشغال می کند. از این رو حمل و نقل آن آسان بوده و می توان در وضعیت های مختلف به نصب و راه اندازی آن اقدام نمود.
پیش شرط مورد نیاز برای استفاده بهینه از ریکتور دوقلوی بیوورسال ، استفاده از محصولات پاکسازی مواد نفتی بیوورسال، در فرآیند پاکسازی آن است.

بیوورسال
به پشتیبانی نیاز دارید؟