بیوورسال چیست؟

What-is-Bioversal-bioversal-ir

آتش‌سوزی از بلایایی است که از قبل به شما خبر نمی‌دهد اما شما می‌توانید از قبل برای پیشگیری از بروز آن و نیز برای مهار آتش برنامه‌ریزی و اقدام کنید. یکی از بهترین تجهیزات اطفا حریق، کپسول آتش‌نشانی بیوورسال است که نام آن به وجود ماده‌ اطفایی بیوورسال اشاره دارد.

نوع مواد به‌کاررفته در مواد اطفا حریق اهمیت بسیار بالایی دارند؛ چرا که نوع این مواد در کارایی روش‌های اطفا حریق تاثیر مستقیمی دارند. برخی از این مواد قابلیت‌هایی دارند که آن‌ها را از دیگر مواد به‌کاررفته در مواد اطفا حریق متمایز می‌کند. یکی از بهترین ها در این زمینه، مواد بیوورسال است.

ماده اطفا حریق بیوورسال یکی از بهترین مواد اطفا حریق است که از آن برای مقابله با آتش‌سوزی استفاده می‌شود. مواد بیوورسال در کنار اثربخشی بالا در مقابله با آتش‌سوزی، از سازگارترین مواد با محیط‌زیست نیز به‌شمار می‌آیند. در این صفحه از سایت بیوورسال با این روش اطفا حریق آشنا می‌شویم.

کپسول آتش‌نشانی بیوورسال فرشته نگهبان شما در برابر حریق

برای خاموش کردن آتش از تجهیزات و مواد اطفایی گوناگونی استفاده می‌شود. از جمله این تجهیزات می‌توان به کپسول‌های آتش‌نشانی بیوورسال اشاره کرد. این کپسول‌ها دارای محفظه‌هایی فولادی و ایمن هستند که از ماده اطفایی بیوورسال پر می‌شوند. این کپسول‌ها همچنین قابل حمل هستند.

برای مثال انواع کپسول‌های 2 تا 12 کیلوگرمی کپسول بیوورسال شرکت تدبیر را می‌توانید به‌آسانی با دست حمل کنید و انواع 25 و 50 کیلویی نیز دارای چرخ و قابل جابه‌جایی تا منطقه آتش هستند. اما مزیت اساسی کپسول بیوورسال در وجود ماده بیوورسال است که از توانایی خاموش کردن آتش در کلاس‌های A، B، C و F برخوردار است. بنابراین می‌توان آن را فرشته‌ای نگهبان و توانمند برای محافظت از افراد و اموال در تمامی محیط‌های خانگی، کسب‌وکار و محیط‌های صنعتی دانست.

نحوه عملکرد ماده اطفا حریق بیوورسال چگونه است؟

عملکرد ماده اطفا حریق بیوورسال ساخت آلمان بسیار منحصربه‌فرد است. در این روش تمام زوایای آتش‌سوزی در نظر گرفته شده است و ماده اطفا حر‌یق بیو‌ورسال با استفاده از روش‌های مختلف با آتش‌سوزی مقابله می‌کند. باید اشاره داشت که این ماده توانایی مقابله با کلاس‌های آتش‌سوزی A، B، C و F را دارد و با استفاده از ماده اطفا حر‌یق بیو‌ورسال می‌توان آتش‌های حجیم را نیز خاموش کرد.

نحوه عملکرد ماده اطفا حر‌یق بیو‌ورسال به شرح زیر است:

  • مقابله با سوخت: ماده اطفا حریق بیوورسال برای مقابله با آتش‌سوزی‌هایی که منشا سوختی دارد، مولکول‌های سطحی سوخت را احاطه کرده و از تبخیر آن‌ها جلوگیری می‌کند. این امر موجب می‌شود که مولکول‌های سوخت خاصیت خود را از دست بدهند
  • نحوه عملکرد بیوورسال در مقابله با حرارت: ماده اطفا حریق بیوورسال با استفاده از مواد فعال، کشش سطحی آب را افزایش داده و این امر موجب افزایش نفوذپذیری و خاصیت سردکنندگی آب می‌شود. در نهایت حرارت آتش کاهش می‌یابد
  • حذف زنجیره آتش: یکی از خطرناک‌ترین زوایای آتش‌سوزی، انفجار گازهای متصاعد شده است. ماده اطفا حریق بیوورسال این گازها را محصور می‌کند تا زنجیره آتش شکل نگیرد و آن‌ها منفجر نشوند. این ویژگی یکی از کاربردی‌ترین ویژگی‌های ماده اطفا حر‌یق بیو‌ورسال به‌شمار می‌آید
  • نحوه مقابله با اکسیژن: همان‌طور که می‌دانید بدون اکسیژن هیچ آتشی روشن نمی‌شود. به همین علت ماده اطفا حریق بیوورسال در ابتدا تلاش می‌کند لایه‌ای از فوم روی آتش ایجاد کند تا با اکسیژن موجود در هوا تماسی نداشته باشد و کنترل شود.

ویژگی‌های جذاب ماده اطفا حریق بیوورسال را بشناسیم

ماده اطفا حر‌یق بیو‌ورسال در کنار مزایای بی‌شماری که دارد، دارای ویژگی‌‌هایی منحصربه‌فردی نیز هست. برای مثال مواد بیوورسال کاملا با محیط‌زیست سازگار هستند و باکتری‌های داخل آن بعد از آتش‌سوزی جنگل‌ها می‌توانند به بازسازی سریع‌تر محیط کمک کنند. به‌طورکلی تمرکز اصلی مواد بیوورسال روی اثر مثبت روی محیط‌زیست بوده است. شما با اطفای حریق با مواد بیوورسال، نه‌تنها آتش‌سوزی را از بین برده‌اید، بلکه به بازسازی بهتر محیط‌زیست نیز کمک کرده‌اید. شما می‌توانید تمام خاموش کننده های بیو‌ورسال را از گروه تولیدی صنعتی تدبیر خریداری کنید.

 

پست قبلی

کاربرد بیوورسال در چیست؟

پست بعدی

چرا از کپسول بیوورسال استفاده کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید تا پست های مورد نظر خود را ببینید.