کپسول آتش نشانی بیوورسال چیست؟

بیوورسال چیست؟
زمان مطالعه: 6 دقیقه

همان طور که ما بیشتر از اثرات گرمایش جهانی و تغییرات آب‌وهوایی آگاه می‌شویم، به دنبال راه حل‌های سازگار با محیط زیست برای رفع مشکلات روزمره هستیم. کپسول آتش‌نشانی بیوورسال نمونه کاملی برای این موضوع است. این محصول خلاقانه، با تکنولوژی فوق مدرن ساخته شده و از نظر ایمنی در برابر آتش‌سوزی یک گزینه بی‌نظیر است. برخلاف کپسول‌های سنتی که از مواد شیمیایی مضر برای محیط زیست استفاده می‌کنند، بیوورسال یک فرمول ساخت کاملا طبیعی و بر پایه گیاهی برای خاموش کردن آتش دارد. این فرمول زیست‌تخریب‌پذیر و غیر سمی است و هیچ اثری بر جای نمی‌گذارد. در این مقاله، به این سوال که بیوورسال چیست پاسخ می‌دهیم و با مزایای این کپسول آتش‌نشانی، روش عملکرد و انواع آن آشنا می‌شویم.

کپسول آتش نشانی بیوورسال چیست؟

ایمنی در برابر آتش در هر محیطی، چه در خانه، چه محیط اداری یا صنعتی، اهمیت بسیار زیادی دارد. به این دلیل که در صورت وقوع آتش‌سوزی، نه تنها ممکن است خسارت قابل توجهی به اموال وارد شود، بلکه می‌تواند جان انسان نیز به خطر بیفتد.

پس اگر می‌پرسید که اهمیت کپسول بیوورسال چیست، ما به شما می‌گوییم که داشتن کپسول آتش‌نشانی مناسب یکی از مهم‌ترین مولفه‌های ایمنی در برابر آتش‌سوزی است. داشتن یک کپسول آتش‌نشانی که نه تنها در اطفای حریق موثر بوده، بلکه دوستدار محیط زیست نیز باشد، یک ضرورت به شمار می‌رود.

کپسول‌های آتش‌نشانی سنتی حاوی مواد شیمیایی مضری هستند که می‌توانند برای محیط زیست و سلامت انسان مضر باشند. اینجا است که کپسول آتش‌نشانی بیوورسال به‌عنوان یک معجزه وارد عمل می‌شود. بیوورسال یک محلول سازگار با محیط زیست می‌باشد که غیر سمی، غیر خورنده و زیست‌تخریب‌پذیر است.

از آنجایی که این کپسول از مواد طبیعی ساخته شده، برای استفاده در اطراف انسان، حیوانات و گیاهان بی‌خطر است. با استفاده از کپسول آتش‌نشانی بیوورسال نه تنها می‌توانید از اموال و عزیزان خود در هنگام آتش‌سوزی محافظت کنید، بلکه می‌توانید سهم خود را در حفاظت از محیط زیست نیز ایفا کنید.

مشکلات کپسول‌های آتش‌نشانی سنتی

کپسول‌های آتش‌نشانی سنتی سال‌ها است که در حال استفاده شدن هستند و راه حلی قابل اعتماد برای ایمنی در برابر آتش‌نشانی بوده‌اند اما تکنولوژی‌های جدیدتر در حال جایگزینی با آن‌ها هستند. ممکن است ندانید که دلیل جایگزینی این کپسول‌ها با کپسول‌های جدید‌تر مانند بیوورسال چیست. باید بگوییم، دلیل آن مشکلاتی در کپسول‌های آتش‌نشانی سنتی است که نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت.

خاموش‌کننده‌های سنتی از مواد شیمیایی مضری ساخته می‌شوند که می‌توانند برای محیط زیست مضر باشند. مواد شیمیایی مورد استفاده در این خاموش‌کننده‌ها سمی هستند و حتی ممکن است در گرم شدن کره زمین نقش داشته باشد.

استفاده از خاموش‌کننده‌های سنتی در شرایط اضطراری دشوار است. آن‌ها به سطح معینی از دانش و مهارت برای استفاده نیاز دارند تا به طور موثر عمل کنند. به این ترتیب ممکن است برای کسانی که در زمینه ایمنی آتش‌سوزی آموزش ندیده‌اند، دشوار باشد. از این رو ممکن است منجر به شرایطی شود که در آن آتش به سرعت کافی خاموش نمی‌شود، د ر نتیجه باعث آسیب بیشتر و به طور بالقوه به خطر انداختن جان و مال افراد می‌شود.

در نهایت، باید اشاره کرد که کپسول‌های آتش‌نشانی سنتی ماندگاری محدودی دارند و نیازمند تعمیر و نگهداری منظم هستند تا اطمینان حاصل شود که همیشه در شرایط کاری مناسبی قرار دارند. این تعمیر و نگهداری‌ها پرهزینه و وقت‌گیر هستند و برای مشاغل کوچک‌تر یا صاحبان خانه مقرون‌به‌صرفه نیستند.

مشکلات ذکر شده در رابطه با کپسول‌های آتش‌نشانی سنتی منجر به تقاضا برای راه حل‌های سازگار با محیط زیست و کاربرپسندتر برای ایمنی در برابر آتش‌سوزی شده است. از این رو کپسول آتش‌نشانی بیوورسال دقیقا همین ویژگی‌ها را ارائه می‌دهد و راه حلی ایمن، موثر، سازگار با محیط زیست و در شرایط اضطراری به راحتی قابل استفاده است.

کپسول آتش‌نشانی بیوورسال چیست؟

کپسول آتش نشانی بیوورسال

با وجود نام آشنا و مشهور این کپسول‌های دوستدار محیط زیست، بسیاری از افراد همچنان نمی‌دانند که بیوورسال چیست. این تجهیز یک محصول انقلابی است که رویکرد ما به ایمنی در برابر آتش را تغییر می‌دهد. برخلاف کپسول‌های آتش‌نشانی سنتی که از مواد شیمیایی مضر برای خاموش کردن آتش استفاده می‌کنند، کپسول آتش‌نشانی بیوورسال یک گزینه سازگار با محیط زیست است که از فرمول منحصربه‌فردی بر پایه مواد گیاهی طبیعی استفاده می‌کند. این فرمول از نظر علمی اثربخشی در مهار آتش‌سوزی ثابت شده است. مواد تشکیل دهنده آن غیر سمی، غیر خورنده، غیر خطرناک و برای استفاده در هر محیطی به طور کامل ایمن هستند.

کپسول بیوورسال برای اطفا چه کلاس‌هایی از حریق استفاده می‌شود؟

کپسول بیوورسال برای اطفای چه کلاسهایی از حریق استفاده می شود؟

آگاهی از شش نوع مختلف کلاس‌های حریق به ایمنی بیشتر در مقابل آتش کمک می‌کنند. چرا که خاموش‌کننده‌ها، به‌خصوص خاموش کننده بیوورسال برای اطفا حریق در کلاس‌های مختلف وجود دارند و هر کدام قادر به خاموش کردن چند کلاس خاص خواهند بود.

از جمله کلاس‌‌های حریق که با کپسول بیوورسال خاموش می‌شوند عبارت‌اند از:

 • کلاس A: آتش‌سوزی ناشی از مواد قابل احتراق از جمله کاغذ، پارچه، چوب و سایر مواد جامد
 • کلاس B: آتش‌سوزی ناشی از مایعات قابل اشتعال مانند رنگ، سقز یا بنزین و از این دست
 • کلاس C: آتش‌سوزی ناشی از گازهای قابل اشتعال از جمله متان، بوتان یا هیدروژن
 • کلاس F: آتش‌هایی است که در اثر روغن‌های پخت‌وپز مانند آتش‌سوزی در تابه ایجاد می‌شوند

مزایای کپسول بیوورسال چیست؟

مزایای کپسول بیوورسال

اگر می‌خواهید بدانید که مزایای استفاده از کپسول بیوورسال چیست، باید بگوییم که مزایای استفاده از این کپسول آتش‌نشانی متعدد و قابل توجه هستند. یکی از مهم‌ترین آن‌ها، این است که یک راه حل سازگار با محیط زیست است. بیوورسال نه تنها برای محیط زیست، بلکه برای افراد نیز ایمن‌تر است. کپسول‌های آتش‌نشانی سنتی می‌توانند مواد شیمیایی مضر را در هوا منتشر کنند و برای کسانی که در معرض آن باشند، مشکلات سلامتی ایجاد کند. از طرف دیگر، کپسول آتش‌نشانی بیوورسال برای استفاده در اطراف حیوانات نیز بی‌خطر است.

از جمله مزایای اصلی کپسول بیوورسال شامل موارد زیر است:

 • عدم بازگشت شعله پس از اطفا
 • عدم نیاز به شارژ و حذف هزینه‌های سالانه
 • استفاده آسان برای عموم
 • استفاده از مدرن‌ترین تکنولوژی تولیدی
 • مناسب گروه‌های آتش A,B,C,F
 • سرعت اطفا بالا و موثر در عدم توسعه آتش

فرمول منحصربه‌فرد مواد بیوورسال برای خفه کردن سریع و کارآمد شعله‌ها، جلوگیری از گسترش آتش و ایجاد آسیب بیشتر طراحی شده است. این ویژگی‌ها باعث شده‌اند که کپسول بیوورسال به گزینه‌ای عالی برای استفاده در مناطق مختلف از جمله خانه‌ها، مشاغل و تاسیسات صنعتی تبدیل شود.

یکی دیگر از مزایای استفاده از کپسول آتش‌نشانی بیوورسال استفاده آسان از آن است. برخلاف کپسول‌های آتش‌نشانی سنتی که کار با آن‌ها دشوار می‌باشد و نیاز به آموزش تخصصی دارد، کپسول آتش‌نشانی بیوورسال به گونه‌ای طراحی شده است که بصری و کاربرپسند باشد. هرکسی می‌تواند از آن برای خاموش کردن سریع و موثر آتش بدون نیاز به هیچ تجربه یا آموزش قبلی استفاده کند.

از جمله مزایای مواد بیوورسال عبارت‌اند از:

 • قوی‌ترین ماده‌ی اطفایی حال حاضر در دنیا
 • جلوگیری از پدیده‌ی بک درفت برای حفظ امنیت آتش‌نشانان در عملیات
 • عمر بالای مواد
 • بدون پسماند و آلودگی‌های محیطی
 • ضریب مصرفی کم مواد نسبت به سایر مواد اطفایی

کپسول اطفا حریق بیوورسال چگونه کار می‌کند؟

کپسول بیوورسال چگونه کار می کند؟

بیوورسال یک محصول جدید است که با رویکرد سازگاری بالا با محیط زیست و تاثیر زیاد در اطفای حریق، موجی در صنعت ایمنی در برابر آتش‌سوزی ایجاد کرده است. اما نکته مهم این است که روش عملکرد این کپسول‌های بیوورسال چیست؟

کپسول آتش‌نشانی بیوورسال با استفاده از فرمول منحصربه‌فرد و ثبت شده‌ای ساخته شده است که منبع سوخت آتش را محصور می‌کند، اکسیژن را از می‌گیرد و آتش را به سرعت و به طور موثر خاموش می‌کند. این فرمول از مواد معدنی طبیعی تشکیل شده و کاملا غیر سمی است و استفاده از آن را در هر محیطی بدون  ایجاد کوچک‌ترین خطری برای افراد یا محیط زیست، ایمن می‌کند.

بیوورسال علاوه بر اثربخشی و سازگاری با محیط زیست، استفاده آسانی نیز دارد. به سادگی نازل را فشار دهید و محتوی را روی شعله اسپری کنید. این خاموش کننده را می‌توان از هر زاویه‌ای استفاده کرد و همین قابلیت دسترسی به آتش را در مناطق غیر قابل دسترسی آسان می‌کند.

انواع کپسول اطفا حریق بیوورسال چیست؟

انواع کپسول اطفا حریق بیوورسال

کپسول آتش‌نشانی بیوورسال در انواع و حجم‌های مختلفی برای متقاضیان تولید و ارائه می‌شود. برای تهیه بهترین کپسول متناسب با نیاز خود، باید این انواع آشنا باشید. تمامی کپسول‌های اطفا حریق بیوورسال به طور کلی حاوی مواد خاموش کننده باکیفیت بیوورسال آلمانی GF-R با خصوصیات غیر سمی، دوستدار محیط زیست، عدم برگشت شعله، عدم خورندگی و توانایی بسیار بالا در خاموش کردن آتش‌های پرحجم ارائه می‌شوند.

برخی از استانداردهای بین‌المللی مواد اطفایی بیوورسال شامل EN1568-3, ICAO level B, DIN14272, UL162, NEN-EN3, GOST, IMO/MSC1, Progect، moscow KEMA nederland B.v TNO-Building & Technologiest Research هستند. از این رو در ادامه برای پاسخ به این سوال که انواع کپسول بیوورسال چیست، با انواع خاموش‌کننده‌های بیوورسال و مشخصات فنی آن‌ها آشنا می‌شویم.

کپسول بیوورسال 50 لیتری

کپسول‌های بیوورسال 50 لیتری با جنس بدنه ورق فولاد مبارکه – روغنی 3 میلی‌متری به همراه جنس رنگ رویال ترکیه و آنتی UV با پوشش 60 میکرون ارائه می‌شوند. دیگر مشخصه این کپسول وجود نازل پاشنده 50 کیلویی، شیر مصرفی خارجی درجه یک با قابلیت اطفا حریق کلاس‌های A، B، C و F است.

کپسول بیوورسال 25 لیتری

کپسول‌های آتش‌نشانی بیوورسال 25 لیتری با جنس بدنه ورق فولاد مبارکه – روغنی به همراه جنس رنگ رویال ترکیه و آنتی UV با پوشش 60 میکرون ارائه می‌شوند. از دیگر مشخصات آن وجود نازل پاشنده 25 کیلویی، شیر مصرفی خارجی درجه یک، شیلنگ خارجی درجه یک متعارف 25 کیلویی و با قابلیت اطفا حریق کلاس‌های A، B، C و F است.

کپسول بیوورسال 12 لیتری

کپسول بیوورسال 12 لیتری با جنس بدنه کششی یک تکه- روغنی 5/1 و 2 میلی‌متری ترکیبی با پوشش داخلی ویژه به همراه جنس رنگ رویال ترکیه و آنتی UV با پوشش 60 میکرون ارائه می‌شوند. نازل پاشنده مخصوص بیوورسال، شیر مصرفی خارجی درجه یک، پرتاب بیش از 8 متر با زمان پاشش بیشتر از 60 ثانیه و کد ملی کالا (ایران‌کد) 2741413983790005 با قابلیت اطفا حریق کلاس‌های A، B، C و F دیگر مشخصات این کپسول هستند.

کپسول‌ بیوورسال 6 لیتری

بیوورسال 6 لیتری جنس بدنه کششی یک تکه- روغنی 5/1 و 2 میلی‌متری ترکیبی با پوشش داخلی ویژه به همراه جنس رنگ رویال ترکیه و آنتی UV با پوشش 60 میکرون دارد. همچنین وجود نازل پاشنده مخصوص بیوورسال، شیر مصرفی خارجی درجه یک، پرتاب بیش از 6 متر با زمان پاشش بیشتر از 50 ثانیه و کد ملی کالا (ایران‌کد) 2741413983790004 از خصوصیات منحصربه‌فرد آن است و قابلیت اطفا حریق کلاس‌های A، B، C و F را دارد.

کپسول بیوورسال 4 لیتری

کپسول‌های آتش‌نشانی بیوورسال 4 لیتری با جنس بدنه کششی یک تکه- روغنی 5/1 و 2 میلی‌متری ترکیبی با پوشش داخلی ویژه به همراه جنس رنگ رویال ترکیه و آنتی UV با پوشش 60 میکرون ارائه می‌شوند. از دیگر مشخصات کپسول بیوورسال 4 لیتری وجود نازل پاشنده مخصوص بیوورسال، شیر مصرفی خارجی درجه یک، پرتاب بیش از 4 متر با زمان پاشش بیشتر از 40 ثانیه و کد ملی کالا (ایران‌کد) 2741413983790003 است. این کپسول‌ها قابلیت اطفا حریق کلاس‌های A، B، C و F را دارند.

کپسول بیوورسال 2 لیتری

کپسول‌های آتش‌نشانی بیوورسال 2 لیتری قابلیت اطفا حریق کلاس‌های A، B، C و F، جنس بدنه کششی یک تکه – روغنی 5/1 و 2 میلی‌متری ترکیبی با پوشش داخلی ویژه به همراه جنس رنگ رویال ترکیه و آنتی UV با پوشش 60 میکرون را دارند. همچنین وجود نازل سرخود 2 کیلویی، شیر مصرفی خارجی درجه یک، پرتاب بیش از 3 متر با زمان پاشش بیشتر از 20 ثانیه و کد ملی کالا (ایران‌کد) 2741413983790002 از مشخصات دیگر آن به شمار می‌رود.

چرا کپسول بیوورسال بخریم؟

چرا کپسول بیوورسال بخریم؟

بیوورسال راه حلی عالی برای ایمنی در برابر آتش برای کسانی است که به محیط زیست اهمیت بسیار زیادی می‌دهند. به این دلیل که همان طور که گفته شد برخلاف کپسول‌های آتش‌نشانی سنتی، بیوورسال از مواد طبیعی و زیست‌تخریب‌پذیر ساخته شده است که غیر سمی و غیر خورنده هستند.

کپسول‌های آتش‌نشانی سنتی اغلب از مواد شیمیایی ساخته می‌شوند و استفاده از آن‌ها در فضاهای بسته به دلیل خطر بخارات سمی می‌تواند مناسب نیست. از سوی دیگر، کپسول آتش‌نشانی بیوورسال برای استفاده در هر محیطی بی‌خطر است. به این دلیل که هیچ گونه مواد شیمیایی مضر یا دود آزاد نمی‌کند و برای انسان و حیوانات کاملا بی‌خطر می‌باشد.

پاسخ بهتر به این سوال که دلیل اولویت در انتخاب کپسول‌های آتش‌نشانی بیوورسال چیست، این است که پس از استفاده به راحتی تمیز می‌شوند. کپسول‌های آتش‌نشانی سنتی بقایایی از خود به جای می‌گذارند که به سختی جدا می‌شوند و حتی می‌توانند به سطوحی که روی آن می‌نشینند آسیب وارد کنند. در مقابل، کپسول‌های آتش‌نشانی بیوورسال را می‌توان به راحتی و تنها با آب تمیز کرد. در خاتمه، اگر اطفای حریق موثر و سازگار با محیط زیست می‌خواهید، کپسول آتش‌نشانی بیوورسال راه حلی مناسب و انتخابی بهتر نسبت به کپسول‌های اطفا حریق سنتی است.

روش استفاده از کپسول اطفا حریق بیوورسال چیست؟

استفاده از کپسول آتش‌نشانی بیوورسال بسیار آسان و ساده است و می‌توانید از آن در آتش‌سوزی‌های کلاس A، B، C و F استفاده کنید که شامل مواد جامد خشک قابل احتراق، مایعات و گاز‌های قابل اشتعال و همچنین چربی‌های آشپزخانه قابل احتراق است. اما سوال اصلی این است چه روش استفاده از کپسول بیوورسال چیست؟

برای استفاده از کپسول آتش‌نشانی بیوورسال، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • پین ایمنی واقع بر روی دسته کپسول بیوورسال را بکشید
 • نازل را به سمت پایه آتش نشانه بگیرید، نه به سمت خود شعله‌ها
 • اهرم را فشار دهید تا عامل خاموش کننده آزاد شود
 • نازل را از یک طرف به طرف دیگر جارو کنید و تمام منطقه آتش را بپوشانید تا خاموش شود

یادآوری این نکته ضروری است که با این وجود که کپسول آتش‌نشانی بیوورسال نیاز به شارژ مکرر ندارد، اما در صورت اتمام قابل شارژ مجدد می‌باشد و باید بر اساس نوع کپسولی که خریداری کرده‌اید و دستورالعمل‌های مربوطه، آن را شارژ کنید. همچنین در مواقع اضطراری آتش‌سوزی، مهم است که بدانید نزدیک‌ترین کپسول آتش‌نشانی بیوورسال در کجا قرار دارد و از آن به طور ایمن و موثر استفاده کنید.

خرید کپسول بیوورسال اورجینال

کپسول آتش‌نشانی بیوورسال یک راه حل نوآورانه و سازگار با محیط زیست برای حفظ و افزایش ایمنی در برابر آتش‌سوزی است که رویکرد پیشگیری از آتش‌سوزی را متحول می‌کند. این محصول نه تنها بسیار موثر و قابل اعتماد است، بلکه از موادی گیاهی و معدنی ساخته شده که آن را به یک انتخاب عالی برای کسانی تبدیل می‌کنند. این کپسول انتخابی مناسب برای افرادی است که می‌خواهند در خانه و محل کار، از خود و دیگران در برابر آتش‌سوزی، بدون آسیب رساندن به محیط زیست محافظت کنند. همچنین کپسول‌های بیوورسال از جمله بهترین خاموش‌کننده‌های حریق کلاس‌های A، B، C و F هستند.

اگر می‌خواهید کپسول‌های آتش‌نشانی کاملا جدید، غیر سمی، دوستدار محیط زیست، کاربردی و موثر برای اطفا حریق خریداری کنید، شرکت تدبیر مناسب‌ترین گزینه برای خرید این کپسول‌ها برای شما است. ما در این شرکت، خاموش‌کننده‌های حاوی ماده اطفایی بیوورسال کشور آلمان را عرضه می‌کنیم. برای خرید کپسول‌های اطفا حریق بیوورسال می‌توانید همین حالا با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول خاموش کننده بیوورسال اصل

کپسول آتش نشانی بیوورسال چیست؟

کپسول آتش نشانی بیوورسال حاوی قوی‌ترین ماده اطفا حریق دنیا است. این کپسول گروه آتش های A B C E F را خاموش می‌کند.

کپسول بیوورسال اصل را از کجا تهیه کنیم؟

گروه تولیدی و صنعتی تدبیر تنها نماینده انحصاری بیوورسال در ایران است و تمامی کپسول‌های برندهای دیگر با نام بیوورسال تقلبی است.

پست قبلی

کاربرد کپسول آتش نشانی بیوورسال در اطفا حریق

پست بعدی

بهترین کپسول آتش نشانی برای منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *