مرکز شارژ کپسول آتش نشانی در تبریز

مرکز شارژ کپسول آتش نشانی در تبریز
زمان مطالعه: 2 دقیقه

کپسول‌های آتش نشانی تنها زمانی می‌توانند به شکل مؤثر با آتش سوزی مقابله کنند که به موقع شارژ و سرویس شده باشند. این کار نیز باید حتماً توسط متخصصین آموزش دیده و مراکز معتبر سرویس تجهیزات ایمنی انجام گیرد. یکی از مراکز معتبر شارژ کپسول آتش نشانی در تبریز، خدمات ایمنی و آتش نشانی تدبیر است که در ادامه با خدمات مربوط به سرویس کپسول‌های آتش نشانی این شرکت آشنا می‌شویم.

سرویس کپسول آتش نشانی در تبریز

سرویس کپسول آتش نشانی در تبریز

کپسول‌های آتش نشانی جزو آن دسته از تجهیزات ایمنی هستند که تنها خرید و نصب آنها در ساختمان برای تأمین امنیت محل در برابر حریق کافی نیست. بلکه لازم است که این تجهیزات به طور مرتب تحت بازرسی قرار گرفته و سرویس شوند تا اطمینان حاصل شود که در شرایط مطلوب برای خاموش کردن آتش و یا جلوگیری از گسترش آن تا زمان رسیدن نیروهای آتش نشانی را دارند.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره شارژ کپسول آتش نشانی

بعضی از اقدامات مربوط به نگهداری و بازرسی کپسول‌های آتش نشانی، توسط افراد عادی نیز قابل انجام است و نیازی به حضور یک تکنسین حرفه‌ای نیست. این اقدامات شامل موارد زیر می‌شوند که خود شما نیز به عنوان یک فرد عادی می‌توانید انجام دهید:

  • بررسی محل نصب کپسول و مطمئن شدن از در دسترس بودن کپسول
  • بررسی درجه کپسول آتش نشانی
  • کسب اطمینان از پر بودن کپسول؛ این کار را می‌توانید صرفاً با بلند کردن کپسول و یا وزن کردن آن انجام دهید.
  • برای کپسول‌های چرخ دار، بررسی وضعیت سلامت لاستیک‌ها، چرخ‌ها و قطعات خود کپسول

همانطور که گفتیم این اقدامات نیاز به تخصص خاصی ندارد و توصیه می‌شود که به شکل ماهانه توسط مدیر یا ساکنین ساختمان انجام شود.

بیشتر بخوانید: زمان تعویض کپسول آتش نشانی

اما علاوه بر اینها، بعضی دیگر از خدمات نگهداری و سرویس کپسول آتش نشانی هستند که حتماً باید توسط افراد آموزش دیده و حرفه‌ای انجام شوند. هدف از این اقدامات معاینه دقیق قطعات اصلی کپسول آتش نشانی و کسب اطمینان از سلامت آنها و همچنین شارژ مواد خاموش کننده کپسول است. این اقدامات عبارت هستند از:

  • بررسی تمام قطعات مکانیکی کپسول آتش نشانی
  • بررسی وضعیت ماده خاموش کننده
  • شارژ‌ مواد خاموش کننده کپسول آتش نشانی
  • بررسی توانایی کپسول در خارج کردن مواد خاموش کننده
  • بررسی وضعیت فیزیکی کپسول آتش نشانی

با توجه به نوع کپسول آتش نشانی و توضیحات شرکت سازنده آن، روند اجرای سرویس کپسول آتش نشانی مشخص می‌شود. به طور معمول توصیه می‌شود که هر یک سال یک بار، از خدمات شرکت‌های معتبر در زمینه تجهیزات ایمنی برای سرویس کپسول آتش نشانی استفاده شود. برای دریافت خدمات سرویس کپسول آتش نشانی در تبریز، شما می‌توانید همین حالا با شرکت تدبیر تماس گرفته تا در زمان مناسب برای بررسی و سرویس کپسول‌های شما اقدام شود.

بیشتر بخوانید: زمان شارژ کپسول آتش نشانی

تست کپسول آتش نشانی در تبریز

تست کپسول آتش نشانی در تبریز

وقتی که چند سال از عمر کپسول‌های آتش نشانی می‌گذرد، برای آن که اطمینان حاصل شود که کپسول مورد نظر همچنان کارایی لازم را دارد باید مورد تست قرار بگیرد. این تست که به تست هیدرو استاتیک معروف است نیاز به ابزار و تجهیزات مخصوصی دارد و به همین جهت، حتماً باید توسط تکنسین‌های آموزش دیده صورت بگیرد.

ضمن آن که از آنجایی که در این تست فشار کپسول دستکاری می‌شود، انجام این تست توسط افراد غیر حرفه‌ای خطرات جدی مانند انفجار ناگهانی کپسول را در پی دارد. برای انجام تست کپسول آتش نشانی در تبریزتوسط افراد حرفه‌ای و با استفاده از تجهیزات مناسب برای تست هیدرو استاتیک، شرکت خدمات ایمنی و آتش نشانی تدبیر گزینه مناسبی است که می‌تواند این خدمات را در سریع‌ترین زمان ممکن به شما ارائه دهد.

بیشتر بخوانید: آزمایش کپسول آتش نشانی چیست؟

هنگام اجرای تست هیدرو استاتیک قطعات کپسول به طور کامل از آن جدا می‌شوند و تمام قسمت‌های بیرونی و داخلی کپسول با دقت مورد معاینه قرار می‌گیرد. در ادامه با خالی کردن کپسول از مواد خاموش کننده و پر کردن آن با آب، توانایی کپسول در حفظ فشار سنجیده می‌شود. اگر کپسول بتواند فشار مورد نظر را برای مدت زمان مشخص حفظ کند، نمره قبولی خواهد گرفت و دوباره با مواد خاموش کننده جدید شارژ می‌شود.

مرکز معتبر خدمات ایمنی و آتش نشانی در تبریز

مرکز معتبر خدمات ایمنی و آتش نشانی در تبریز

شارژ کپسول آتش نشانی در تبریز تنها یکی از خدمات گروه صنعتی تدبیر محسوب می‌شود. این شرکت علاوه بر ارائه خدمات سرویس و شارژ کپسول آتش نشانی، در زمینه فروش تجهیزات ایمنی ساختمان مانند انواع مختلف کپسول‌های آتش نشانی از جمله کپسول بیوورسال در وزن و کلاس‌های گوناگون فعالیت می‌کند. محصولات گروه تدبیر علاوه بر تبریز، در تمام نقاط ایران به فروش می‌رسند و خدمات پس از فروش آن توسط دفاتر متعدد این شرکت در اقصی نقاط کشور ارائه می‌شود.

بیشتر بخوانید: کپسول بیوورسال چیست؟

پست قبلی

آزمایش کپسول آتش نشانی چیست؟

پست بعدی

راهنمای خرید کپسول آتش نشانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *