بهترین کپسول آتش نشانی مناسب مغازه

بهترین کپسول آتش نشانی مناسب مغازه
زمان مطالعه: 3 دقیقه

برای مهار آتش‌سوزهای کوچک و یا کمک به کاهش میزان تخریب تا زمان رسیدن آتش نشان‌ها باید از ابزاری مانند کپسول‌های آتش نشانی استفاده کرد. بهتر است از این دستگاه در مکان‌های مختلفی مانند ساختمان‌ها، مکان‌های شلوغ مانند بیمارستان‌ها، کارخانه‌ها و یا حمل و نقل عمومی نگهداری کرد. از سوی دیگر با توجه به احتمال آتش‌سوزی در هر مکانی باید در منزل و مغازه خود نیز آنها را نگهداری کنید. پس برای آشنایی با کپسول آتش نشانی مناسب مغازه و نکات مهم آن، با ما همراه باشید.

کپسول آتش نشانی مناسب مغازه

کپسول آتش نشانی مناسب مغازه

قبل از تهیه کپسول آتش نشانی برای محیطی مانند فروشگاه و یا مغازه، ابتدا باید میزان خطرات آتش‌سوزی در آنجا را ارزیابی کنید؛ به عبارت دیگر برای به حداقل رساندن خطرات و آسیب‌های مالی برای انسان و حتی محیط زیست باید خاموش‌ کننده‌های مناسب را خریداری کنید.

به‌طورکلی قبل از تهیه کپسول آتش نشانی آیروسل باید مواردی مانند مواد جامد قابل احتراق، تجهیزات حساس، قطعات برقی، گازها و مایعات قابل اشتعال، تجهیزات حساس، مواد خطرناک، فلزات واکنش‌پذیر و قابل اشتعال و سایر موارد دیگر را ارزیابی کنید. انجام این کار به شما کمک می‌کند که با شناسایی شرایط و ارزیابی خطرات، کپسول آتش نشانی مناسب مغازه خود را خریداری کنید.

بیشتر بخوانید: کپسول آتش نشانی مناسب خودرو

انتخاب کپسول آتش نشانی مناسب مغازه

انتخاب کپسول آتش نشانی مناسب مغازه

یکی از مناسب‌ترین و مهم‌ترین ابزارها برای مهار و کنترل آتش، کپسول‌های آتش نشانی هستند که هر کدام از آنها برای یک فضا و کلاس‌های مختلف آتش کاربرد دارند. با توجه به کلاس‌های A، B، C، D، E و F برای مهار بهتر شعله‌های آتش کپسولی مناسب طراحی و به بازار عرضه شده است. پس باید قبل از تهیه آنها با انواع کلاس‌های آتش‌سوزی آشنایی داشته باشید:

آتش‌سوزی نوع A

کپسول‌های آتش نشانی مانند کپسول‌های حاوی مواد شیمیایی خیس، اسپری فوم، کپسول حاوی پودر ABC و کپسول حاوی آب برای مهار این نوع آتش‌سوزی مناسب هستند. این نوع مهارکننده‌های آتش برای آتش‌سوزی‌های معمولی مانند مقوا، چوب، کاغذ و منسوجات کاربرد دارند. پس استفاده از آن برای مغازه‌های کتاب‌فروشی، چاپ‌خانه، نجاری، لوازم‌التحریر و موارد دیگر مناسب خواهد بود.

بیشتر بخوانید: بهترین خاموش کننده برای آتش سوزی کلاس a

آتش‌سوزی نوع B

کپسول‌های آتش نشانی مانند کپسول دی اکسید کربن، فوم و پودر ABC برای مهار این نوع آتش‌سوزی کاربرد دارند. پس برای مهار آتش‌سوزی ناشی از مایعات قابل اشتعال مانند نفت، بنزین، روغن، پارافین و گازوئیل مناسب هستند. پس پیشنهاد می‌کنیم در مغازه‌هایی مانند تعویض‌روغنی، تعمیرگاه‌ها و مواردی مانند آنها از این نوع کپسول آتش نشانی استفاده کنید.

آتش‌سوزی نوع C

برای مهار این نوع آتش‌سوزی فقط استفاده از کپسول آتش نشانی حاوی پودر ABC کاربرد دارد؛ زیرا این نوع کپسول آتش نشانی آیروسل برای مهار آتش‌سوزی ناشی از گازهای قابل اشتعال مانند متان، بوتان و پروپان مناسب هستند. پس بهتر است در مغازه‌هایی مانند مغازه‌های نگهداری گاز CNG و LPG، تعمیرگاه، مغازه‌های کپسول فروشی و موارد دیگر، این کپسول را نگهداری کرد.

آتش‌سوزی نوع D

برای مهار آتش‌سوزی نوع D کپسول‌های آتش‌ نشانی حاوی CO2 و پودر ABC مناسب هستند. این کپسول‌ها برای کنترل و خاموش کردن آتش‌سوزی ناشی از فلزات قابل اشتعال مانند منیزیم، آلومینیوم و لیتیوم کاربرد دارند. پس برای مغازه‌هایی مانند جوشکاری، آهن فروشی و باتری فروشی ماشین‌آلات بهترین گزینه خواهند بود.

بیشتر بخوانید: آشنایی با انواع کپسول آتش نشانی در بیمارستان

آتش‌سوزی نوع E

برای مهار این نوع آتش‌سوزی استفاده از کپسول‌های هالوژنه، کپسول پودر ABC، کپسول بیوورسال و کپسول CO2 کاربرد دارد؛ به عبارت دیگر این نوع کپسول‌ها برای مهار آتش‌سوزی ناشی از تجهیزات الکتریکی مناسب هستند، پس بهتر است در مغازه‌هایی مانند مغازه تجهیزات الکتریکی، مغازه لوازم‌التحریر و موارد مشابه آنها نگهداری شوند.

آتش‌سوزی کلاس F

برای مهار این نوع آتش‌سوزی باید از کپسول آتش‌ نشانی دارای مواد شیمیایی خیس استفاده کرد. این نوع کپسول آتش نشانی برای مهار و کنترل آتش‌سوزی ناشی از روغن‌‎‌های پخت و پز و چربی‌ها کاربرد دارند. پس بهترین گزینه برای رستوران‌ها، فست فودها و موارد مشابه آنها به شمار می‌آیند.

بیشتر بخوانید: کاربرد کپسول آتش نشانی بیوورسال در اطفا حریق

معرفی بهترین کپسول‌های آتش نشانی و کاربردهای آنها

معرفی بهترین کپسول های آتش نشانی و کاربردهای آنها

در قسمت قبل به معرفی انواع کلاس‌های آتش‌سوزی پرداختیم؛ اما بهترین انواع کپسول‌های آتش نشانی شامل موارد زیر می‌شود:

کپسول آتش نشانی آب و گاز

این نوع کپسول‌های آتش نشانی را می‌توان یکی از ارزان‌ترین و مناسب‌ترین انواع مهارکننده آتش دانست که برای خاموش کردن آتش‌سوزی کلاس A بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ به عبارت دیگر این نوع کپسول آتش نشانی حاوی آب است و با استفاده از خیس کردن مواد سوختنی و جذب گرمای اجسام سوزان به مهار آتش کمک می‌کنند. پس این نوع کپسول‌ها برای هتل‌ها، فروشگاه خرده‌فروشی، محل‌های داخلی و انبار و همچنین مدارس مناسب هستند.

برای آشنایی بیشتر با کپسول آتش نشانی آب و گاز و مصارف آن، مقاله زیر را مطالعه کنید.

کپسول آتش‌نشانی پودری

این نوع مهارکننده با ایجاد پوسته‌ای مناسب به کنترل و جلوگیری از افزایش شعله‌های آتش کمک می‌کنند. این کپسول آتش نشانی معمولاً قیمت مناسبی دارند و برای آتش‌سوزی‌های ناشی از مایعات، جامدات و گازهای قابل اشتعال مناسب هستند؛ به عبارت دیگر برای مهار آتش‌سوزی کلاس‌های A، B و C کاربرد دارند.

برای آشنایی بیشتر با کپسول پودر و گاز، مقاله زر را مطالعه کنید.

کپسول آتش نشانی CO2

این نوع کپسول آتش نشانی با گاز CO2 پر شده که به مهار آتش کمک می‌کند. با توجه به اینکه این نوع خاموش کننده هیچگونه آسیبی به قطعات الکتریکی وارد نمی‌کند، پس برای مهار آتش‌سوزی کلاس B کاربرد دارند.

کپسول آتش نشانی بیوورسال

حتما برای شما هم این سوال پیش آمده است که بهترین کپسول آتش نشانی برای مغازه کدام است؟ بنابراین اگر تا کنون نتوانسته‌اید کپسول مناسب مغازه خود پیدا کنید، پیشنهاد ما به شما خرید کپسول آتش نشانی مناسب انواع حریق است. کپسول آتش نشانی بیوورسال، حاوی قوی‌ترین ماده اطفایی جهان، قابلیت خاموش کردن آتش پرحجم انواع گروه آتش را دارد و یک گزینه مناسب برای استفاده در مغازه و خانه به حساب می‌آید.

برای آشنایی بیشتر با کپسول بیوورسال و مزایای آن، مقاله زیر را مطالعه کنید.

تولیدکننده انواع کپسول آتش نشانی مناسب مغازه

تولید کننده انواع کپسول آتش نشانی مناسب مغازه

بهترین و مهم‌ترین روش برای مهار آتش در اسرع وقت نگهداری کپسول آتش نشانی مناسب در هر مکانی است. در مرحله اول باید شرایط و مکان موردنظر خود را ارزیابی کنید و در نهایت از شرکت‌های معتبری مانند شرکت تدبیر کالای موردنظر خود را خریداری کنید. به بیان دیگر شرکت تدبیر در زمینه تولید و عرضه انواع خاموش‌ کننده‌های با کیفیتی مانند سیستم اطفا حریق آیروسل، کپسول بیوورسال و موارد دیگر فعالیت دارد. پس می‌توانید با مراجعه به نمایندگی‌های آن در سراسر کشور کپسول موردنیاز خود را خریداری کنید. برای دریافت مشاوره رایگان خرید کپسول آتش نشانی مناسب مغازه با کارشناسان ما تماس بگیرید.

پست قبلی

کپسول آتش نشانی مناسب خودرو

پست بعدی

سامانه مه آب پر فشار چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *