بهترین کپسول آتش نشانی برای منزل

بهترین کپسول آتش نشانی برای منزل

کپسول های آتش نشانی یک محصول ایمنی پرمصرف هستند، بنابراین برای همه ما آشنا هستند. در حالی که نصب کپسول های آتش نشانی در خانه شما الزامی نیست، اما کاری عاقلانه است که یک کپسول آتش نشانی ایمنی مانند کپسول بیوورسال شرکت تدبیر را در دسترس داشته باشید. کپسول های آتش نشانی یکی از مؤثرترین تجهیزات ایمنی هستند که می توانید نصب کنید، بنابراین با ما همراه باشید تا در مورد آنها بیشتر بدانید.

کپسول های آتش نشانی خانگی

آتش سوزی های خانگی ممکن است به دلایل مختلفی مانند وسایل برقی معیوب، شعله گازی که بدون مراقبت رها شده و … شروع شود. نصب کپسول های آتش نشانی در منزل شما یک راه موثر و مقرون به صرفه برای افزایش ایمنی در خانه است.

بسیاری از کپسول‌های آتش‌نشانی چندین کار را انجام می‌دهند، به عنوان مثال، ممکن است کپسول بیوورسال را با برچسب AB، BC یا ABC مشاهده کنید. مطمئن شوید که کل خانواده دستورالعمل‌های استفاده از کپسوول بیوورسال را می‌خوانند و متوجه می‌شوند، تا هم خودشان و هم خانه را در مواقع اضطراری ایمن نگه دارند.

در حالی که می توان از کپسول بیوورسال به طور موثر برای مقابله با آتش سوزی خانگی استفاده کرد، اما هنوز حیاتی است که همه اعضای خانه تا آنجا که می توانند ملک را تخلیه کنند و سپس با خدمات اورژانس تماس بگیرند. همچنین مهم است که به جای مبارزه با آتش سوزی، به تشخیص آتش سوزی فکر کنید.

چه نوع کپسول آتش نشانی را برای خانه خود انتخاب کنید؟

4 نوع کپسول آتش نشانی وجود دارد که هر کدام حاوی یک عامل متفاوت برای کمک به مبارزه با شعله های آتش هستند. استفاده از کپسول آتش نشانی بسیار موثرتر از تلاش برای خاموش کردن آتش خانگی فقط با استفاده از آب است.

کپسول های آتش نشانی پودری

کپسول های آتش نشانی پودری اغلب برای استفاده در خانه توصیه می شوند. هنگامی که از این کپسول های آتش نشانی استفاده می شود، پودری مبتنی بر مواد شیمیایی اسپری می کنند که به طور موثری شعله های آتش را خاموش می کند و منبع آتش را فرو می نشاند. کپسول های آتش نشانی پودری در کلاس های A، B و C قرار دارند، بنابراین معمولاً به عنوان خاموش کننده های ABC نیز شناخته می شوند.

از آنجایی که پودر مورد استفاده در این نوع کپسول های آتش نشانی حاوی مواد شیمیایی است، ممکن است به برخی از سطوحی که در خانه با آنها در تماس است آسیب برساند. همچنین استفاده از کپسول های آتش نشانی پودری می تواند دید را در شرایط اضطراری نیز کاهش دهد.

کپسول های آتش نشانی آبی

این کپسول های آتش نشانی حاوی آب غنی شده با مواد افزودنی است که به مبارزه با منبع آتش کمک می کند. این مدل های خاموش کننده فقط با کلاس های A و B مطابقت دارند، بنابراین نسبت به نمونه های پودری خود کمی تطبیق پذیری کمتری دارند.

افزودنی های مورد استفاده در کپسول های آتش نشانی آبی اغلب تحریک کننده آتش هستند، بنابراین باید مراقبت بیشتری برای جلوگیری از تماس با پوست کاربر انجام شود.

کپسول های آتش نشانی گازی

کپسول های آتش نشانی گازی مانند سیستم اطفا حریق آیروسل میزان اکسیژن اطراف آتش را کاهش می دهند و در کاهش دادن شعله های آتش تأثیر دارد. سیستم اطفا حریق آیروسل تمیزتر از کپسول های آتش نشانی پودری یا آبی هستند و گزینه بسیار کاربردی تری هستند. با این حال، گازی که از این نوع کپسول های آتش نشانی منتشر می شود، بسیار سرد است و می تواند باعث سرمازدگی شود.

کپسول های آتش نشانی فومی

کپسول های آتش نشانی فومی نیز به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند، اما یک اشکال عمده دارند: آنها را نمی توان برای وسایل برقی، که منبع رایج آتش سوزی در اماکن خانگی هستند، استفاده کرد.

به خاطر داشته باشید که طبق دستورالعمل ها، کپسول های آتش نشانی پودری، آبی و فومی باید هر 5 سال یکبار تعویض شوند و کپسول های آتش نشانی گازی باید هر 10 سال یکبار تعویض شوند.

سیستم اطفا حریق آیروسل

آژانس های حفاظت از محیط زیست هالون را در دهه 1990 ممنوع کردند و گزینه های جدید را جایگزین آن کردند. جایگزین هالون باید اکثر انواع آتش سوزی ها را خاموش می کرد، در حالی که باید افراد و تجهیزات ایمن باقی می ماند. از زمانی که هالون ممنوع شد، چندین عامل و فناوری اطفاء حریق ظهور کردند که یکی از آنها سیستم‌ اطفا حریق آیروسل بود.

سیستم اطفاء حریق آیروسل شرکت تدبیر از ترکیبی از ریزذرات و مواد گازی برای خاموش کردن منطقه استفاده می‌کند. این ذرات تا زمانی که از کپسول خارج شوند در حالت بخار هستند و در زمان خروج، یک واکنش زنجیره ای ذرات جامد و ماده گازی تولید می کند تا آتش را خاموش کند.

نحوه عملکرد سیستم اطفا حریق آیروسل

برای سرکوب آتش، کپسول آتش نشانی باید چهار وجه آتش را بشکند. این بدان معناست که مواد شیمیایی سرکوب کننده باید سوخت را کاهش دهند، اکسیژن را حذف کنند، گرما را حذف کنند یا مانع از واکنش زنجیره ای شوند. تا زمانی که گرما، سوخت و اکسیژن کافی وجود داشته باشد، آتش سوزی همچنان ادامه دارد.

سیستم های اطفا حریق آیروسل با حذف گرما کار می کنند یعنی:

  • سیستم های آیروسل میکروذرات بزرگی را آزاد می کنند که شعله را احاطه می کنند.
  • این ذرات در تماس با شعله، آن را خنک می کنند و گرما را جذب می کنند تا آتش را خاموش کنند.

سیستم های اطفا حریق آیروسل می توانند با ایجاد اختلال در یک واکنش زنجیره ای نیز کار کنند یعنی:

  • ذرات آیروسل حاوی نیترات پتاسیم می توانند به عنوان اکسید کننده عمل کنند.
  • این ذرات به رادیکال‌های آزادی متصل می‌شوند که احتراق آتش را حفظ می‌کنند تا مولکول‌های جانبی مانند هیدروکسید پتاسیم و آب تولید کنند.
  • این امر فرآیند احتراق را تا زمان خاموش شدن آتش مختل می کند.

سیستم اطفا حریق آیروسل چقدر موثر است؟

سیستم های اطفا حریق آیروسل می توانند در مهار آتش های کلاس A، B و C موثر باشند. با این حال، اثربخشی به غلظت ذرات نزدیک شعله، محل سایر مواد قابل اشتعال و نوع سوخت درگیر بستگی دارد.همچنین سیستم های اطفا حریق آیروسل می توانند به تشخیص و فعال سازی حریق الکتریکی یا خودکار مجهز شوند.

نکات مهمی که هنگام خرید کپسول آتش نشانی خانگی باید در نظر بگیرید

وزن

  • باید مطمئن شوید که شما و همچنین سایر اعضای خانواده تان می توانید از کپسول های آتش نشانی خود در مواقع اضطراری استفاده کنید.
  • باید کپسول بیوورسال شما به اندازه کافی سبک باشد تا به راحتی قابل حمل باشد، بنابراین می توانید به سرعت و به طور موثر از آنها استفاده کنید.

محل

  • شما باید کپسول های آتش نشانی خود را در نزدیکی مناطقی که احتمال وقوع آتش سوزی وجود دارد مانند آشپزخانه نصب کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که کپسول های آتش نشانی خود را دور از دسترس کودکان قرار دهید تا در حین بازی به خود آسیبی نرسانند یا به خود تجهیزات ایمنی آتش نشانی آسیب نرسانند.

قیمت

قیمت کپسول بیوورسال شرکت تدبیر بسته به نوع انتخابی شما برای خانه (پودری، آبی، گازی یا فومی) و همچنین ظرفیت انتخابی شما متفاوت خواهد بود.

نتیجه گیری

هنگام خرید یک کپسول آتش نشانی لازم است که مواردی مانند کلاس، مارک، بودجه و اندازه آن را در نظر بگیرید. شرکت تدبیرارائه دهنده انواع کپسول های آتش نشانی می باشد و همه چیز را از سطح مصرف کننده گرفته تا مدل های تجاری می سازند و مقرون به صرفه هستند.

سوالات متداول کپسول آتش نشانی برای منزل

پرفروش ترین کپسول آتش نشانی برای منزل کدام است؟

کپسول آتش نشانی بیوورسال تدبیر به دلیل غیر سمی بودن برای انسان و محیط زیست و مناسب برای انواع کلاس آتش جزو پرفروش ترین کپسول های آتش نشانی است.

بهترین کپسول آتش نشانی برای منزل چه ویژگی باید داشته باشد؟

بهترین کپسول آتش نشانی برای منزل در درجه اول باید غیر سمی باشد و برای وسایل منزل خورندگی نداشته باشد و برای انواع کلاس آتش مناسب باشد.

پست قبلی

چرا از کپسول بیوورسال استفاده کنیم؟

پست بعدی

آیروسل چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید تا پست های مورد نظر خود را ببینید.