قیمت شارژ کپسول آتش نشانی بیوورسال

آتش‌سوزی یکی از خطرناک‌ترین و مرگبارترین حوادث است که هر ساله افراد بسیاری در این حادثه جان خود را از دست می‌دهند. برای جلوگیری از بروز این مشکلات باید به فکر بهترین روش‌های پیشگیری مانند تهیه و نگهداری از کپسول‌های اطفا حریق مانند کپسول آتش نشانی بیوورسال در هر مکانی بود، اما قیمت شارژ کپسول آتش نشانی بیوورسال چقدر است؟

کپسول بیوورسال برای مهار انواع آتش ایجاد شده با هر وسعتی کاربرد داشته و در آن موادی وجود دارد که هیچگونه آسیبی به محیط زیست وارد نمی‌کند.

به بیان دیگر برای پیشگیری از وقوع آتش و مهار به موقع آن باید در هر مکانی کپسول اطفا حریق بیوورسال را نگهداری کرد. برای گرفتن پاسخ سؤالات خود و کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

چگونه باید از کپسول‌های آتش‌نشانی مراقبت کرد؟

برای افزایش طول عمر کپسول آتش‌نشانی باید به درستی از آنها مراقبت کنید که در این صورت می‌توان برای سالیان طولانی از آن استفاده کرد. به‌طورکلی بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • در ارتفاع 1 متر و 40 سانتی‌متری زمین کپسول‌های دستی را نصب کرد.
 • باید ابتدای ورودی ساختمان‌ها، پاگردها و ابتدای سالن‌ها را برای محل انتظار کپسول آتش‌نشانی درنظر گرفت.
 • از قرار دادن کپسول آتش‌نشانی در معرض منابع حرارتی و نور خورشید خودداری کنید.
 • برای جلوگیری از پوسیده شدن بدنه کپسول آتش‌نشانی نباید بدون چرخ آن را روی زمین و در معرض آب و رطوبت قرار داد.
 • باید کپسول آتش‌نشانی که در محیط باز قرار می‌گیرند را در جعبه‌های مخصوص قرار دهید.

زمان شارژ کپسول آتش‌نشانی بیوورسال

کپسول آتش‌نشانی حاوی گاز و پودر درجه یا نشانگر دارند که برای نگهداری از آنها در حالت سبز باید به صورت ماهیانه نشانگر را چک کرد. درجه سبز نشان می‌دهد که برای تخلیه مواد خاموش‌کننده موجود در کپسول، فشار لازم وجود دارد. پس باید هر ساله برای شارژ کپسول آتش‌نشانی اقدام کنید.

به عبارت دیگر باید کپسول‌‌های آتش‌نشانی پودری را با توجه به نوع آنها شارژ کرد. برای اطلاع از تاریخ شارژ بعدی کپسول باید روی محفظه کپسول تاریخ شارژ قبلی و بعدی با یک لیبل قرار داده شود. پس باید به صورت ماهانه ظاهر کپسول، سیلندر، کارتریج و مهره‌‌ها را چک و بررسی کرد.

قیمت شارژ کپسول آتش نشانی بیوورسال چقدر است؟

تمامی کپسول‌های اطفا حریق در انواع مختلف مانند فوم، کپسول‌های پودری، مایع و گاز باید ویژگی‌های مشترکی داشته باشند تا بتوان به خوبی آتش را مهار کنید. از این ویژگی‌های مشترک می‌توان به فشار داخل محفظه اشاره کرد که باید حدود 100 psi یا 7 atm باشد. از سوی دیگر برد پرتاب باید بین 2 تا 7 متر بوده تا امکان خاموش کردن آتش در فواصل دورتر نیز وجود داشته باشد.

تمامی کپسول‌های آتش‌نشانی درصد راندمان دارد که در مهارکننده‌های آتش، به مقدار مواد باقی‌مانده درون محفظه بعد از استفاده از دستگاه راندمان گفته می‌شود. ناگفته نماند که حدود 15 درصد از مواد درون محفظه کپسول‌های اطفا حریق پودری و 5 درصد از مواد درون کپسول‌های دیگر در داخل محفظه باقی خواهند ماند. همچنین زمان تخلیه و سرعت کپسول استاندارد جهانی دارد که زمان تخلیه نباید کوتاه باشد و فرد استفاده کننده از کپسول باید برای مهار کامل آتش زمان تخلیه کافی داشته باشد.

پس هرچقدر زمان تخلیه بیشتری داشته، امکان برگشت شعله کمتر خواهد بود. لازم به ذکر است که قیمت شارژ کپسول با توجه به مخزن و اندازه کپسول تعیین می‌شود. پس هرچقدر اندازه بزرگتر باشد، قیمت شارژ کپسول آتش نشانی بیوورسال نیز افزایش می‌یابد.

آشنایی با نکات ایمنی که باید در هنگام شارژ کپسول آتش‌نشانی بیوورسال بدانید!

ذر قسمت قبل اطلاعات کافی را درباره قیمت شارژ کپسول آتش نشانی بیوورسال در اختیار شما قرار دادیم، اما در هنگام شارژ باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • درصورتی‌که بعد از شارژ کردن کپسول 1 بار از آن استفاده کردید، باید به صورت مجدد برای شارژ آن اقدام کنید. باید برای جلوگیری از کاهش زمان تخلیه به این مورد توجه داشته باشید. از سوی دیگر هرچقدر مواد محفظه زمان تخلیه بیشتر باشد، شدت و قدرت پرتاب مواد نیز افزایش می‌یابد که به خوبی می‌تواند در مهار آتش تأثیر خود را بگذارد.
 • در صورت تخریب پودر درون کپسول و یا بی‌کیفیت بودن آن باید آن را با نمونه‌های با کیفیت و استاندارد تعویض کنید.
 • باید پلمپ روی شیر ضامن را بتوان به راحتی باز کرد، پس حتماً آن را بررسی کنید. در صورت باز بودن پلمپ باید اطلاعات لازم را درباره عدم استفاده از کپسول کسب کنید.
 • در صورت وجود هرگونه لک، ترک و زنگ‎‌زدگی روی بدنه یا در قسمت‌های جوشکاری باید در زمان شارژ یا سرویس کپسول آتش‌نشانی آن را رفع کنید.
 • برای اطمینان از سلامت کپسول‌های آتش‌نشانی، بهتر است هرچند وقت یکبار آن‌ها را چک کنید.
 • بعد از شارژ کپسول آتش‌نشانی باید آن را وزن کرده و وزن را با استاندارد جهانی تطبیق دهید. همچنین در زمان تحویل کپسول باید لیبلی که نحوه استفاده از آن را شرح می‌دهد به همراه روکش پلاستیکی دور محفظه و لیبلی که دارای تاریخ دقیق آخرین باری که کپسول شارژ شده و تاریخ شارژ بعدی است، به آن متصل باشد.

شرکت تولیدی صنعتی تدبیر؛ پیشگام در تولید با کیفیت‌ترین سیستم‌های اطفا حریق

آتش‌سوزی یکی از حوادث مرگبار است که برای جلوگیری از وقوع این حادثه باید بهترین مهارکننده‌های آتش را در هر مکانی نگهداری کرد. کپسول آتش‌نشانی بیوورسال یکی از بهترین مهارکننده‌های آتش است که برای خاموش کردن هر نوع آتش و در هر مکانی کاربرد دارد.

شرکت تولیدی صنعتی تدبیر یکی از شرکت‌های معتبر و با سابقه‌ای درخشان در زمینه تولید انواع سیستم‌های اطفا حریق با کیفیت است که آنها را به سراسر کشور و کشورهای همسایه عرضه می‌کند. ناگفته نماند که این شرکت به صورت انحصاری کپسول‌های بیوورسال را تولید کرده و در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

پست قبلی

نحوه عملکرد کپسول آتش نشانی بیوورسال

پست بعدی

نحوه استفاده از کپسول های آتش نشانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید تا پست های مورد نظر خود را ببینید.